TRANSFERY

Oficjalnie: Juventus inwestuje w Federico Chiesę


05 PAŹDZIERNIKA 2020, 19:12


FEDERICO CHIESA
JUVENTUS
ACF FIORENTINA
VIOLA
SERIE A
WŁOCHY
ITALIA
TRANSFERYPerspektywiczny 22-latek finalnie staje się jednym z Bianconerich.

Chociaż przesłanki o dopięciu tej transakcji pojawiały się przez cały Deadline Day, to dopiero teraz oficjalnie sam Juventus Turyn potwierdził, że nowym nabytkiem klubu został skrzydłowy Fiorentiny, Federico Chiesa. Zawodnik przechodzi na zasadzie dwuletniego wypożyczenia, które przerodzi się w wykup.

Znamy już pewny podział opłaty za ten spektakularny ruch: 3 miliony za pierwszy rok, 7 milionów za sezon 2021/2022 oraz 40 milionów za definitywny wykup, by łącznie sfinalizować transakcję za 50 milionów euro. Niewątpliwie jest to jedno z głośniejszych posunięć tego okienka, lecz nikt nie wątpi w wachlarz umiejętności wielce utalentowanego Włocha. Jeżeli nie będą trapić go urazy, to ma on papiery na zostanie jednym z topowych bocznych napastników na świecie.

Federico Chiesa w ubiegłej kampanii wystąpił w 37 spotkaniach, strzelając 11 bramek i notując 9 asyst. Według "Transfermarktu", 22-latek wart jest 48 milionów.

Aktualizacja: Włoski skrzydłowy zostanie wykupiony przez Juventus za 40 mln euro przed sezonem 2022/2023, bowiem Stara Dama awansowała do Ligi Mistrzów, czym spełniła warunek zapisany w umowie zawartej z Fiorentiną.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Michał Nadrowski

Źródło:

juventus.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI