TRANSFERY

Oficjalnie: Damir Sadiković wzmocnieniem Cracovii


05 PAŹDZIERNIKA 2020, 15:12


DAMIR SADIKOVIĆ
MKS CRACOVIA
ZELJEZNICAR SARAJEWO
PKO EKSTRAKLASA
DEADLINE DAYCracovia dokonała transferu, który ma wzmocnić środek pola ekipy Michała Probierza. Do klubu dołączył bowiem Damir Sadiković.

Nowy piłkarz Pasów to środkowy pomocnik, który ostatnio występował w Bośni i Hercegowinie, konkretnie w Zeljeznicarze Sarajewo. Sam Sadiković to również Bośniak, który jednak urodził się w Niemczech. Choć nie jest wychowankiem ekipy ze stolicy Bośni, to nie da się ukryć, że to właśnie Zeljeznicar ukształtował tego piłkarza. 25-latek bowiem już w wieku 17 lat przeniósł się do tego klubu i był z nim związany do dzisiaj, z krótkimi przerwami. Podczas swojej kariery dla klubu z Sarajewa wystąpił w 126 meczach, w których strzelił 12 goli i zanotował 14 asyst.

Cracovia wydała na Sadikovicia 200 tysięcy euro. Podpisany kontrakt ma obowiązywać przez trzy lata z możliwością przedłużenia. Jesteśmy ciekawi, jak Bośniak wkomponuje się w drużynę Michała Probierza, w której niezłych środkowych pomocników nie brakuje. Mimo wszystko wzmocnienia Pasom są potrzebne, gdyż początek sezonu nie jest dla nich szczególnie dobry, a większość spotkań kończy się remisem. Być może Sadiković wprowadzi trochę ożywienia i poprowadzi Cracovię do zwycięstw w PKO Ekstraklasie, które są jej niezbędne.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Wiktor Kępiński

Źródło:

cracovia.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI