TRANSFERY

Oficjalnie: Matteo Darmian zagra dla Interu Mediolan


05 PAŹDZIERNIKA 2020, 12:47


MATTEO DARMIAN
FC INTER MEDIOLAN
PARMA CALCIO
SERIE A
WŁOCHY
ANGLIA
TRANSFERYDoświadczony 30-latek zameldował się już w Mediolanie.

Inter Mediolan, wicemistrz Włoch, powiadomił za pośrednictwem oficjalnego konta twitterowego o pozyskaniu na zasadzie rocznego wypożyczenia z Parmy prawego obrońcy, Matteo Darmiana, który po sezonie ma zostać wykupiony za 2,5 miliona euro. Piłkarz przed przybyciem do Włoch przez trzy lata przywdziewał trykot Manchesteru United, gdzie jednak nie spełniał pokładanych w nim nadziei i odstawał wyraźnie od reszty zespołu, nawet biorąc pod uwagę jego kryzys.

Po powrocie do Italii stał się jedną z kluczowych postaci ligowego średniaka, gdzie swą postawą zainteresował w kontekście realnego wzmocnienia pozycji na prawej flance włodarzy Nerazzurrich. Poza okresem spędzonym w Anglii reprezentował w ojczyźnie takie drużyny jak AC Milan, Calcio Padova, Palermo oraz Torino FC.

Matteo Darmian w ubiegłej kampanii zagrał w 34 spotkaniach, w których strzelił jedną bramkę i zaliczył asystę. Wyceniany jest na mniej więcej 6,5 miliona euro.

Aktualizacja: Matteo Darmian 1 lipca 2021 roku zostanie wykupiony przez Inter Medolan z Parmy Calcio za 2,5 miliona euro.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Michał Nadrowski

Źródło:

inter.it


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI