TRANSFERY

Oficjalnie: Rolando Mandragora powrócił do Juventusu


04 PAŹDZIERNIKA 2020, 09:02


ROLANDO MANDRAGORA
JUVENTUS FC
UDINESE CALCIO
SERIE A
WŁOCHY
ITALIA
TRANSFERY23-latek ponownie będzie mógł grać dla hegemona.

Juventus Turyn, niekwestionowany dominator ostatnich edycji włoskiej Seria A, w specjalnej notatce na swej stronie internetowej, powiadomił o zaakceptowanej ofercie przez Udinese Calcio w sprawie defensywnego pomocnika, urodzonego w Neapolu, Rolando Mandragory. Piłkarz ten podpisze niebawem z potęgą pięcioletnią umowę. Jednocześnie, umówiono się, że na Stadio Friuli zawodnik pozostanie przez prawdopodobnie najbliższe dwa lata.

Tak brzmi w pełnym wymiarze oświadczenie zespołu Bianconerich: "Juventus Turyn osiągnął porozumienie z Udinese w kwestii definitywnych przenosin i nabycia praw do Rolando Mandragory poprzez uiszczenie zapłaty w wysokości 10,7 miliona euro, wypłacanej w trakcie trwania sezonów 2020/2021 oraz 2021/2022. Juventus i gracz podpiszą kontrakt, obowiązujący do 30 czerwca 2025 roku. Jednocześnie, Juventus zgodził się na darmowe wypożyczenie do Udinese piłkarza na przyszły sezon, z opcją przedłużenia go na rozgrywki 2021/2022. Co więcej, w trakcie drugiego okresu, Udinese może zainkasować 6 milionów euro bonusów, wynikających z zapisów w umowie".

Rolando Mandragora w ubiegłej kampanii rozegrał 28 spotkań w Serie A oraz Pucharze Włoch. Strzelił w nich 3 bramki i zanotował tyle samo asyst. "Transfermarkt" szacuje wartość 23-latka na 12 milionów euro.

Warto zaznaczyć, że przed przejściem do Udinese Calcio perspektywiczny piłkarz występował właśnie dla Juventusu, który zainkasował na nim wówczas 20 milionów euro. Wcześniej grał on w Pescarze Calcio oraz Genoi.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Michał Nadrowski

Źródło:

juventus.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI