TRANSFERY

TSG 1899 Hoffenheim przejmie Ryana Sessegnona


04 PAŹDZIERNIKA 2020, 08:30


RYAN SESSEGNON
TSG 1899 HOFFENHEIM
TOTTENHAM HOTSPUR
NIEMCY
ANGLIA
TRANSFERY20-latek z pewnością będzie czołową postacią Wieśniaków.

Jak informuje za pośrednictwem Twittera Fabrizio Romano, TSG Hoffenheim osiągnęło porozumienie w sprawie pozyskania lewego pomocnika Tottenhamu Hotspur, Ryana Sessegnona. Piłkarz przeniesie się do Bundesligi na zasadzie rocznego wypożyczenia, po którym powróci do Londynu. Wielki talent, objawiający olbrzymi potencjał za czasów występów jeszcze na lewej obronie w Fulham FC, swego czasu rozchwytywany był przez największe potęgi Premier League.

Ostatecznie wybrał on popularne Koguty, jednak nie może on łudzić się, że dostanie więcej czasu spędzonego na boisku. Ofensywa transferowa sprawiła, że dla młodego gracza zwyczajnie już brakuje miejsca w składzie ekipy, prowadzonej przez Jose Mourinho, stąd też decyzja o tymczasowym odejściu. Skorzysta na tym drużyna, starająca się powrócić do walki o europejskie puchary, gdyż ostatni sezon pod tym względem nie był udany. Do ponownego wejścia na salony Starego Kontynentu ma walnie się przyczynić wytransferowany utalentowany Anglik.

Ryan Sessegnon w ubiegłej kampanii dostał szansę gry w zaledwie 12 spotkaniach. Strzelił w nich bramkę i zaliczył asystę. Portal "Transfermarkt" szacuje wartość 20-latka na kwotę 25 milionów euro.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Michał Nadrowski

Źródło:

Fabrizio Romano


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI