TRANSFERY

Oficjalnie: Luka Zahović napastnikiem Pogoni Szczecin


01 PAŹDZIERNIKA 2020, 15:43


LUKA ZAHOVIĆ
POGOŃ SZCZECIN SA
NK MARIBOR
PKO EKSTRAKLASA
SŁOWENIA
TRANSFERYLuka Zahović nowym zawodnikiem Pogoni Szczecin. Reprezentant Słowenii podpisał trzyletnią umowę z zachodniopomorskim klubem. Na Twardowskiego trafia na zasadzie transferu definitywnego z NK Maribor. Jest szóstym zawodnikiem, który zasilił Pogoń w letnim okienku transferowym.

Słoweniec występuje na pozycji napastnika. Urodził się 15 listopada 1995 roku w portugalskim Guimaraes, gdzie w tamtym czasie występował jego ojciec, legenda słoweńskiej piłki – Zlatko. Według oficjalnych danych Luka mierzy 177 cm wzrostu.

W swojej seniorskiej karierze grał w NK Maribor (196 meczów/81 goli), NK Verzej (9 meczów/3 gole) oraz SC Heerenveen (8 meczów). Pierwsze piłkarskie kroki stawiał natomiast w hiszpańskiej Valencii oraz portuglaskiej Benfice. Ma za sobą grę w fazie grupowej Ligi Mistrzów (1 gol) oraz w reprezentacji Słowenii (3 mecze). Jest pięciokrotnym mistrzem Słowenii, a dwa razy wywalczył miano najlepszego strzelca ligi. Klub ze Słowenii zapewnił też sobie procent od ewentualnego następnego transferu napastnika.

- Analizowaliśmy dostępny dla nas rynek, sprawdzaliśmy różne opcje i wybraliśmy Lukę. To dwukrotny król strzelców tamtejszej ligi i zawodnik, który może się jeszcze bardziej rozwinąć – mówi szef pionu sportowego, Dariusz Adamczuk. – Na ten moment kadra Pogoni Szczecin na sezon 2020/21 jest zamknięta – dodaje.

Zahović będzie występował z numer "10" na koszulce. Treningi z drużyną rozpocznie po powrocie Portowców z kwarantanny.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Redakcja

Źródło:

pogonszczecin.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI