TRANSFERY

Oficjalnie: Fulham FC wypożycza Ademolę Lookmana


30 WRZEŚNIA 2020, 19:49


ADEMOLA LOOKMAN
FULHAM FC
RB LIPSK
PREMIER LEAGUE
BUNDESLIGA
ANGLIA
TRANSFERY22-latek nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań.

Jak przypuszczano, Fulham FC finalnie potwierdziło informacje mediów o przyjściu na zasadzie rocznego wypożyczenia z RB Lipsk angielskiego skrzydłowego, Ademoli Lookmana. Transakcja ta wydaje się być dla wszystkich korzystna, gdyż sam zainteresowany był chętny na powrót do ojczyzny, skąd wypłynął na szerokie wody w barwach drużyny Evertonu.

Za to półfinalista Ligi Mistrzów przynajmniej tymczasowo nie będzie zmuszony do głowienia się nad tym, jak można młodemu wciąż piłkarzowi, pomóc w powrocie do dyspozycji sprzed długoterminowych przenosin do Bundesligi. Będąc na pół roku w Bykach, prezentował się naprawdę ponadprzeciętnie dobrze, czym przekonał włodarzy do wykupu za 16 milionów euro. W dalszej jednak perspektywie ten ruch okazał się nietrafiony i wspierany finansowo przez słynny koncern klub został ofiarą własnej pochopności.

Ademola Lookman w poprzedniej kampanii wystąpił w zaledwie 13 spotkaniach. Nie zdołał on jednak ani pokonać bramkarza rywali, ani asystować żadnemu z kolegów. Według "Transfermarktu" piłkarz wart jest 10 milionów euro.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Michał Nadrowski

Źródło:

fulhamfc.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI