TRANSFERY

Juventus zdeterminowany, by pozyskać Federico Chiesę


30 WRZEŚNIA 2020, 13:42


FEDERICO CHIESA
JUVENTUS TURYN
AC MILAN
ACF FIORENTINA
SERIE A
WŁOCHY
TRANSFERYJak podaje włoski dziennik sportowy "Corriere dello Sport", Juventus szykuje się do pozyskania prawego skrzydłowego Fiorentiny.

Działacze klubu z Turynu w ostatnich dniach mieli bardzo poważnie rozmawiać z agentem Chiesy. Stara Dama oferuje piłkarzowi pięcioletni kontrakt. Nie wiemy, jak na propozycję Juventusu zapatruje się sam zawodnik, wiadomo jednak, że kluby nie doszły jeszcze do porozumienia w sprawie kwoty odstępnego i warunków transferu. Turyńczycy gotowi są zapłacić zespołowi z Florencji 50 milionów euro. Dla włodarzy Fiorentiny jest to za mało i chcą otrzymać za 22-latka co najmniej 70 milionów euro. Ze strony Juventusu w grę wchodzi podobno również roczne wypożyczenie z opcją wykupu. Jednak klub z Allianz Stadium musi się spieszyć, gdyż o zakontraktowanie Chiesy stara się też Milan.

Nie może dziwić tak duże zainteresowanie młodym Włochem. Chiesa bowiem od trzech sezonów jest jednym z kluczowych zawodników Fiorentiny. W swojej karierze w Violi wystąpił już w 192 meczach, w których strzelił 45 bramek i zaliczył 29 asyst. Imponujący wynik jak na 22-latka, więc nic dziwnego, że klub z Florencji nie chce łatwo oddać swojego utalentowanego skrzydłowego. Odejście Włocha wydaje się być jednak tylko kwestią czasu i niedługo przekonamy się, kiedy to się stanie, oraz, do jakiego wielkiego klubu przejdzie Federico Chiesa.

Aktualizacja: Oba zespoły są już bardzo bliskie porozumienia. Juventus mógłby w tę transakcję włączyć swoich zawodników albo wypożyczyć Chiesę za opłatą z możliwością wykupu na łączną kwotę ponad 70 mln euro.

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Wiktor Kępiński

Źródło:

Corriere dello Sport


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI