TRANSFERY

Olympique Lyon zakontraktuje Lucasa Paquetę


29 WRZEŚNIA 2020, 21:40


LUCAS PAQUETA
OLYMPIQUE LYON
MILAN
LIGUE 1
SERIE A
FRANCJA
WŁOCHY
TRANSFERY23-latek nie rozwinął się w Mediolanie tak, jak pierwotnie przypuszczano.

Jak informuje Fabrizio Romano za pośrednictwem swego konta twitterowego, w przeciągu następnych dwóch dób ma zostać oficjalnie ogłoszony transfer brazylijskiego ofensywnego pomocnika AC Milanu Lucasa Paquety do Olympique'u Lyon. Warunki kontraktu z samym piłkarzem zostały ustalone, a ten podpisze z nowym pracodawcą 5-letnią umowę. Zawodnik miał być elementem rewolucji Rossonerich, co kosztowało 38,4 mln przelane na konto Flamengo.

Jednak z biegiem czasu zaczęto dostrzegać, że pokazywane przez gracza niepodważalne umiejętności dryblingu, nie idą w parze z jakąkolwiek ogromną korzyścią boiskową. Pomimo kredytu zaufania, podarowanego mu przez Stefano Piolego, ten również w trakcie drugiego roku gry, gdzie otrzymywał już więcej szans, także nie wywiązywał się zbyt dobrze z powierzanych mu zadań.

Lucas Paqueta w ubiegłej kampanii zagrał w 27 spotkaniach w Serie A oraz Pucharze Włoch. Zanotował jedynie jedną asystę. Warto wspomnieć, że w pełnym wymiarze czasowym w lidze wystąpił zaledwie dwukrotnie. Portal "Transfermarkt" szacuje wartość wciąż perspektywicznego 23-latka na 20 milionów euro.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Michał Nadrowski

Źródło:

Fabrizio Romano


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI