TRANSFERY

Keita Balde Diao zbliża się do Sampdorii Genua


29 WRZEŚNIA 2020, 21:23


KEITA BALDE DIAO
SAMPDORIA GENUA
AS MONACO
SERIE A
WŁOCHY
FRANCJA
TRANSFERY25-latek tymczasowo opuszcza Księstwo Monako.

Portal "Transfermarkt" powiadamia nas, jakoby pewnym były już przenosiny na zasadzie rocznego wypożyczenia z AS Monaco do UC Sampdorii senegalskiego bocznego napastnika, Keity Balde Diao. Zawodnik ten trafił do Ligue 1 za 30 milionów euro z Lazio Rzym, gdzie podbijał serca fanów ze stolicy, jednak z perspektywy czasu wydaje się, że ten ruch nie opłacił się włodarzom grającej niezwykle nierówno na francuskich boiskach ekipy.

O ile pierwszy sezon w nowych warunkach miał naprawdę dobry, tak na wypożyczeniu w Interze Mediolan już nie szło mu tak spektakularnie, zaś po powrocie minimalnie tylko poprawił dyspozycję. Z racji na dobrą znajomość boisk Serie A z usług afrykańskiego piłkarza postanowiła skorzystać z roku na rok obniżająca coraz bardziej loty drużyna, która również nową rundę rozgrywek rozpoczęła od porażek, z dwiema skrajnościami: mistrzem kraju Juventusem Turyn (0:3) oraz beniaminkiem Benevento Calcio (2:3).

Keita Balde Diao w 26 spotkaniach w trakcie ubiegłej kampanii strzelił 8 bramek oraz zaliczył 4 asysty. 25-latka wycenia się na kwotę 16 milionów euro.

Aktualizacja: Skrzydłowy przeszedł już testy medyczne w Sampdorii, ale podczas nich wykryto u niego koronawirusa. Nie wiadomo, czy będzie miało to wpływ na finalizację transakcji. Wydaje się, że raczej nie.

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Michał Nadrowski

Źródło:

Transfermarkt, L'Equipe


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI