POLSKA

Cracovia straci na konflikcie z Mateuszem Wdowiakiem?


28 WRZEŚNIA 2020, 15:29


MATEUSZ WDOWIAK
MICHAŁ PROBIERZ
CRACOVIA
PKO EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERYKomiczna sytuacja w drużynie Cracovii - donosi "TVP Sport".

Oficjalnego potwierdzenia sytuacji nie mieliśmy, chociaż widać gołym okiem, co dzieje się nie tak, jak powinno. Mowa o sytuacji Mateusza Wdowiaka w sporze z klubem, którego szczegóły nie są do końca znane. Powodem nieobecności zawodnika w kadrze Pasów ma być brak porozumienia w sprawie kontraktu. Jeżeli strony nie dojdą do porozumienia przed końcem obecnego roku, to tuż po otwarciu zimowego okna transferowego piłkarz Cracovii będzie mógł prowadzić rozmowy z innymi klubami w sprawie zatrudnienia, w związku z czym następnego lata odejdzie za darmo. Umowa Wdowiaka ważna jest do czerwca przyszłego roku, a chętnych starających się o jego podpis na pewno nie zabraknie. Sami kibice w trakcie meczu z Rakowem Częstochowa postanowili wyrazić swoją opinię na temat tej sytuacji skandując na trybunach: "Mateusz Wdowiak, Mateusz Wdowiak". Sam zawodnik oglądał to spotkanie z trybun i był również świadkiem tej sytuacji. Wygląda na to, że Wdówka ma za sobą wsparcie sympatyków krakowskiej ekipy.

Podczas konferencji prasowej trener Michał Probierz został zapytany o sytuację w sprawie piłkarza i umowy: "Nie przedłużył, rozmawiałem z nim kilkakrotnie i na razie patrzymy wszyscy na dobro klubu, dobro zawodnika, dobro trenera". Sam szkoleniowiec przyznaje, iż rozmowy między stronami stanęły w martwym punkcie.

Warto nadmienić o znacznych zasługach Wdowiaka w barwach Cracovii do tej pory, bowiem pomógł on zdobyć Puchar Polski, strzelił zwycięską bramkę w 117. minucie finału przeciwko Lechii Gdańsk. Półfinał z Legią Warszawa (dwa gole) oraz dobre występy w lidze potwierdzają formę zawodnika w ostatnich miesiącach. Na obecną chwilę, możemy zadawać dużo pytań, lecz nie wiemy, jaki ostateczny finał będzie miała ta niezwykle interesująca sytuacja. Wkrótce powinno się to wyjaśnić.

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Marek Żygałło

Źródło:

sport.tvp.pl, przegladsportowy.pl, własne | Fot. MKS Cracovia


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI