TRANSFERY

Jens Petter Hauge przymierzany do AC Milanu


26 WRZEŚNIA 2020, 12:00


JENS PETTER HAUGE
AC MILAN
FK BODO/GLIMT
SERIE A
WŁOCHY
NORWEGIA
TRANSFERY20-latek napsuł nieco krwi Włochom w eliminacjach Ligi Europy.

Jak informuje z dużym przekonaniem ekspert futbolowy Fabrizio Romano, AC Milan wyraża duże zainteresowanie występującym w norewskiej Eliteserien w barwach zdecydowanego lidera ligi, Bodø/Glimt, Jensem Petterem Haugiem. Piłkarz ten już teraz wyrasta na zdecydowanego gwiazdora rodzimych rozgrywek, będąc aktualnie najlepszym strzelcem zespołu i drugim snajperem ze wszystkich drużyn. Stąd też nie dziwi ambitne rozpatrywanie potencjalnej kandydatury gracza przez władze odradzającej się potęgi, która już niedługo planuje wrócić na szczyt.

Warto wziąć pod uwagę fakt, że mogli się oni przekonać o umiejętnościach skrzydłowego na własnej skórze, mierząc się ze skandynawskim zespołem w eliminacjach Ligi Europy. Pomimo zwycięstwa Włochów 3:2, boczny napastnik zdołał strzelić bramkę i zaliczyć asystę. Nie dziwi więc fakt pierwszej oficjalnej oferty. Co ciekawe, jego wyczyny są imponujące również dla rodaka, Erlinga Brauta Haalanda, który w superlatywach opisuje formę i wyczyny swojego kolegi.

Jens Petter Hauge w obecnie trwającej kampanii Eliteserien, jak i zakończonych kwalifikacjach europejskich pucharów, łącznie w 20 spotkaniach strzelił aż 17 bramek i zaliczył 11 asyst. "Transfermarkt" wycenia 20-latka na milion euro.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Michał Nadrowski

Źródło:

Fabrizio Romano


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI