TRANSFERY

West Ham United liderem wyścigu o Wesleya Fofanę


25 WRZEŚNIA 2020, 16:15


WESLEY FOFANA
WEST HAM UNITED FC
SAINT-ETIENNE
PREMIER LEAGUE
ANGLIA
TRANSFERY19-latek rozwija się w zadziwiającym tempie.

Według doniesień "Sky Sports", popularne Młoty wykazują niezwykle duże zainteresowanie francuskim środkowym obrońcą, Saint-Etienne, Wesleyem Fofaną. Nastolatek, pomimo wyjątkowo słabego sezonu jego drużyny, podbił serca kibiców Ligue 1, co musiało w końcu odbić się bardzo szerokim echem w innych topowych ligach.

Chociaż wymienia się wiele znaczących marek w walce o defensora, w tym Leicester City, to jednak West Ham United pozostaje faworytem w wyścigu, bowiem jedynie z Londynu padają konkretne oferty. Ostatnia opiewa bowiem na aż 33 miliony funtów, w których skład wchodzą 22 miliony podstawy oraz 10 we wszelkiego rodzaju zmiennych. Jeśli piłkarz chce się rozwijać, nie może pozostać w drużynie średniaka ligi francuskiej, dlatego też może on się skusić na ofertę, która przyszła z Anglii.

Wesley Fofana w poprzedniej kampanii wystąpił we wszystkich rozgrywkach w 24 meczach. Zdołał nawet strzelić 2 gole. Portal "Transfermarkt" wycenia 19-latka na 10 milionów euro.

AS Saint-Etienne kampanię 2019/2020 zakończyło na odległym siedemnastym miejscu, a w tym sezonie po czterech rozegranych spotkaniach sensacyjnie prowadzi w tabeli Ligue 1.

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Michał Nadrowski

Źródło:

Sky Sports


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI