TRANSFERY

Jakub Kiwior pierwszym celem Czesława Michniewicza w Legii Warszawa


24 WRZEŚNIA 2020, 12:03


JAKUB KIWIOR
CZESŁAW MICHNIEWICZ
LEGIA WARSZAWA
MSK ŻILINA
POLSKA
TRANSFERYMimo krótkiego czasu, spędzonego ze swoją nową drużyną, Czesław Michniewicz już planuje pierwsze ruchy transferowe. Jak informuje portal "Interia.pl", szkoleniowiec kadry U-21 chciałby sprowadzić na Łazienkowską doskonale mu znanego Jakuba Kiwiora.

Kiwior to 20-letni obrońca, który swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w akademii GKS-u Tychy. Stamtąd młody piłkarz trafił do Anderlechtu Bruksela, później grał dla FK Zeleziarne Podbrezova, a w 2019 roku zasilił szeregi innej słowackiej ekipy MSK Żylina. Stoper jest uznawany za spory talent, a tylko tego lata, o jego podpis walczyło kilka klubów z Ekstraklasy. Sprawy się jednak pokomplikowały, gdyż zawodnik miał pozostawać poza zasięgiem finansowym polskich klubów. Teraz sytuacja wygląda inaczej, a negocjacje z Kiwiorem ma rozpocząć Legia.

Największym zwolennikiem tego transferu ma być obecny trener mistrzów Polski - Czesław Michniewicz. Były szkoleniowiec m.in Lecha Poznań czy Podbeskidzia Bielsko-Biała, doskonale zna 20-latka z występów w reprezentacji narodowej U-21. Kiwior pokazał się z bardzo dobrej strony w meczach kadry młodzieżowej z Estonią oraz Rosją (dwa zwycięstwa Polaków), a jego cena ze względu na wiek, ma oscylować w granicach 1,5 miliona euro.

Na razie nie wiadomo, czy Legia będzie w stanie wyłożyć na stół takie pieniądze. Wydaje się jednak, że jest to odpowiednia cena za piłkarza, który już w niedalekiej przyszłości może stanowić o sile dorosłej reprezentacji Polski.

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Mateusz Okraszewski

Źródło:

Interia


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI