TRANSFERY

Hernani chce przywieźć Ronaldinho Gaucho do Polski


23 WRZEŚNIA 2020, 13:43


RONALDINHO GAUCHO
HERNANI
BARCELONA
EKSTRAKLASA
BRAZYLIA
POLSKA
TRANSFERYChociaż wydaje się to absolutną abstrakcją, to podobno istnieją szanse na współpracę Ronaldinho Gaucho z którymś z zespołów polskiej ekstraklasy. Taką informację w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" przekazał Hernani - były piłkarz m.in. Korony Kielce oraz Pogoni Szczecin.

Brazylijski obrońca, który rozegrał dla polskich drużyn ponad 200 oficjalnych spotkań, jest aktualnie agentem piłkarskim. Hernani rozmawia z włodarzami wielu klubów piłkarskich, proponując im wypatrzonych przez siebie zawodników. 36-latek posiada również wiele znajomości w futbolowym świecie, a jedna z takich przyjacielskich relacji łączy go z samym Ronaldinho.

- Lubił mnie, więc nie ośmieszał za mocno. Za to mojego partnera ze środka obrony potrafił skręcać niemiłosiernie - żartobliwie wypowiadał się Hernani, który miał okazję trenować z gwiazdą w Gremio Porto Alegre.

Brazylijczyk w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" przekazał również informację, jakoby mógł "sprowadzić" do Polski słynnego Ronaldinho. Hernani uważa, że byłaby to "transakcja" idealna dla którejś z ekip PKO Ekstraklasy pod względem marketingowym. Dzięki Ronniemu do Polski mogą trafiać zdolni piłkarze np. z ligi hiszpańskiej, a dodatkową atrakcją byłby przylot gwiazdora na jeden dzień, podczas którego pozostałby on do dyspozycji klubu.

- Rozmawiamy z trzema drużynami Ekstraklasy na temat takiej współpracy i czekamy na ostateczne decyzje. Z tego płyną same korzyści. Ktoś dostaje dobrego zawodnika np. na rok, a do tego może wykorzystać Ronaldinho w celach marketingowych - zakończył swoją wypowiedź Hernani.

Przypomnijmy, że 40-letni Ronaldinho Gaucho ostanio miał problemy z prawem. Reasumując, przylot byłego pomocnika FC Barcelony oraz AC Milanu miałby być cześcią umowy za zatrudnienie danego piłkarza przez jakiś zespół PKO Ekstraklasy, który dzięki temu mógłby zorganizować konferencję, spotkania z dziećmi czy sponsorami, a co za tym idzie, znacznie zyskać marketingowo. Tak więc Hernaniemu raczej nie chodziło o wznowienie kariery przez Ronniego.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Mateusz Okraszewski

Źródło:

Przegląd Sportowy, TVP Sport


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI