REPREZENTACJE

Oficjalnie: Ivan Rakitić kończy reprezentacyjną karierę


21 WRZEŚNIA 2020, 20:50


IVAN RAKITIĆ
SEVILLA
FC BARCELONA
LA LIGA
PRIMERA DIVISION
HISZPANIA
CHORWACJA32-latek po trzynastu owocnych latach zrezygnował z gry w kadrze.

Smutne wieści dla wielu, przede wszystkim chorwackich, kibiców dotarły do nas za pośrednictwem oficjalnego oświadczenia, wydanego przez Chorwacki Związek Piłki Nożnej (HNS). Mianowicie, po wielu latach godnego reprezentowania własnego kraju z kadrą żegna się środkowy pomocnik Sevilli, Ivan Rakitić. To drugie w krótkim czasie pożegnianie piłkarza, gdyż niedawno, po sześciu latach, opuścił będącą w ogromnym dołku FC Barcelonę.

W cytowanej przez Twittera HNS-u wypowiedzi powiedział: "Pożegnanie z reprezentacją Chorwacji to była najtrudniejsza decyzja w karierze. Jednak uznałem, że właśnie teraz nadszedł odpowiedni moment. Cieszyłem się z każdego występu dla ojczyzny, a chwile z Mundialu pozostaną ze mną do końca życia w gronie najbardziej ulubionych wspomnień". Mowa tutaj oczywiście o rewelacyjnym występie Chorwatów w 2018 roku, kiedy to z przytupem zameldowali się w finale, gdzie musieli uznać wyższość Francuzów, ulegając 2:4.

Ivan Rakitić zadebiutował dla swego kraju 8 września 2007 roku w meczu eliminacji Mistrzostw Europy z Estonią. Łącznie rozegrał on w kadrze 106 spotkań, w których strzelił 15 bramek, dokładając do tego 16 asyst.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Michał Nadrowski

Źródło:

hns-cff.hr | Fot. FC Barcelona


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI