TRANSFERY

Dinamo Zagrzeb akceptuje propozycję RB Lipsk za Josko Gvardiola


21 WRZEŚNIA 2020, 15:17


JOSKO GVARDIOL
LIPSK
DINAMO ZAGRZEB
BUNDESLIGA
CHORWACJA
NIEMCY
TRANSFERYKiedy wydawało się, że Joško Gvardiol trafi do Leeds United, nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji, którego skutkiem jest transfer Chorwata do RB Lipsk.

Dinamo Zagrzeb zaakceptowało ofertę klubu z Premier League, która wynosiła rzekomo 22 miliony euro. Oba kluby już były dogadane, jednak sam Chorwat stwierdził, że za wcześnie dla niego na granie w Premier League i wolałby, żeby jego rozwój był bardziej stopniowy. Wtedy zgłosił się RB Lipsk, który oferował na początku ponad 10 mln euro. Końcowa oferta miała jednak wynosić 19 milionów.

Kontrakt Chorwata w niemieckim klubie ma trwać do 2025 roku. Jeśli transakcja dojdzie do skutku, a wszystko wskazuje na to, że tak będzie, Joško Gvardiol stanie się najdroższym obrońcą sprzedanym z jego rodzimej ligi. Ze względu na nowe przepisy, które zabraniają klubom wypożyczania swoich nowych zawodników, 18-letni defensor trafi do nowej ekipy dopiero zimą lub w letnim okienku transferowym. Jedynie przenosiny Dayota Upamecano mogłyby to przyśpieszyć.

Ciekawostką jest fakt, że w ostatnim wywiadzie Damian Kądzior, były kolega z szatni Dinama Zagrzeb, wypowiadał się na temat Joško Gvardiola w samych superlatywach, wspomniał o tym, że jest bardzo rozważny w swoich decyzjach. Potencjalny transfer Chorwata do Bundesligi byłby potwierdzeniem słów Polaka.

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Adam Kowalski

Źródło:

Sportske Novotski, Bild, Fabrizio Romano


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI