TRANSFERY

Oficjalnie: Guillaume Hoarau snajperem FC Sion


18 WRZEŚNIA 2020, 19:35


GUILLAUME HOARAU
FC SION
YOUNG BOYS BERNO
PSG
SZWAJCARIA
FRANCJA
TRANSFERY36-latek powoli zmierza ku zakończeniu bogatej kariery.

FC Sion, ósma drużyna ubiegłego sezonu szwajcarskiej Super League, poinformował o pozyskaniu na zasadzie wolnego transferu niezwykle doświadczonego i ogranego w alpejskim kraju francuskiego, rosłego napastnika Guillaume'a Hoarau. Piłkarz podpisał krótkoterminowy, roczny kontrakt. Gracz był bez klubu po tym, jak wygasła jego umowa z Young Boys Berno, którego barw dzielnie bronił przez ostatnie sześć lat.

W trakcie tej przygody wyrósł na ikonę mistrzów kraju i jedynie w rozgrywkach 2019/2020 nie był znaczącą postacią na tle reszty ekipy. Z pewnością jednak zostanie tam genialnie zapamiętany. Warto wspomnieć, że zanim nadeszły dla Paris Saint-Germain czasy wsparcia finansowego od szejków, to właśnie Francuz brylował w ataku finalisty Ligi Mistrzów.

Guillaume Hoarau w poprzedniej kampanii wystąpił w 24 spotkaniach, w których strzelił 4 gole i zanotował jedną asystę. Łącznie dla zespołu ze stolicy Szwajcarii w 188 meczach bramkę zdobywał aż 118 razy, przy tym kluczowe podanie zaliczając 36-krotnie. W przeciągu trwającej 16 lat kariery uzbierał na koncie imponującą liczbę pół tysiąca gier. Aktualnie wyceniany jest na 800 tysięcy euro.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Michał Nadrowski

Źródło:

fcsion.ch


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI