TRANSFERY

Oficjalnie: SC Freiburg sięga po Baptiste'a Santamarię


17 WRZEŚNIA 2020, 17:27


BAPTISTE SANTAMARIA
FREIBURG
ANGERS SCO
BUNDESLIGA
NIEMCY
FRANCJA
TRANSFERY25-latek po czterech latach żegna się z klubem, w którym wyrósł na klasowego zawodnika i stał się absolutnym gwiazdorem.

Jak poinformował SC Freiburg we wszystkich mediach społecznościowych, osiągnięto porozumienie w sprawie transferu definitywnego francuskiego pomocnika o zapędach defensywnych, do tej pory kluczowego elementu jedenastki Angers, Baptiste'a Santamarii. Obie strony podpisały umowę, o której długości póki co nie udostępniono szerokiej informacji, zaś kwota niewątpliwie dużego przedsięwzięcia wyniosła 10 mln euro (rekord transferowy Freiburga).

Niemiecki zespół, który był o krok od możliwości występów w Lidze Europy, szuka solidnych i pewnych swych umiejętności zawodników, by w nadchodzącym sezonie Bundesligi znów powalczyć o upragnione puchary, na które w barwach dotychczasowego pracodawcy gracz środka pola z pewnością liczyć nie mógł.

Baptiste Santamaria w 30 meczach ubiegłej kampanii 2019/2020 zdołał zanotować po jednym trafieniu i asyście. Wyceniany jest on przez fachowy niemiecki portal "Transfermarkt.de" na około 7 milionów euro.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Michał Nadrowski

Źródło:

scfreiburg.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI