TRANSFERY

Oficjalnie: Marash Kumbulla piłkarzem AS Romy


17 WRZEŚNIA 2020, 17:17


MARASH KUMBULLA
ROMA
HELLAS VERONA
SERIE A
WŁOCHY
ITALIA
ALBANIA
TRANSFERYBardzo utalentowany 20-latek w końcu zmienił barwy klubowe.

Przenosiny, które zapowiadane były od dłuższego czasu, finalnie stały się faktem czwartkowego popołudnia. AS Roma za pośrednictwem swej oficjalnej strony klubowej oraz portalu społecznościowego Twitter poinformowała o transferze defensora Hellasu Verona, Marasha Kumbulli. Jednak nie stało się to, jak pierwotnie podejrzewano, czyli na zasadzie definitywnej transakcji, a w formie dwuletniego wypożyczenia, z przymusowym wykupem piłkarza po upłynięciu tego okresu. Takie rozwiązanie wydaje się korzystniejsze dla włodarzy ze stolicy, bowiem transfer zamknie się w około 20 milionach euro, a nie w 30 milionach euro, o czym gazety zgodnie informowały nas wcześniej.

Dodatkowo, drużyna z Rzymu oddała do Werony na czasowe transakcje z opcją transakcji definitywnych trzech swoich zawodników - Merta Cetina, Matteo Cancellieriego oraz Aboudramane'a Diaby'ego. Tym samym włodarze rozpoczęli rewolucję bloku obronnego, zapowiadaną od naprawdę długiego czasu. Ponoć kwestią dni jest dołączenie do szóstego teamu sezonu Serie A Mattii De Sciglio. Głośno nadal mówi się o powtórnym, tym razem permanentnym przyjściu stopera Chrisa Smallinga z ekipy Manchesteru United.

Marash Kumbulla w 26 meczach poprzedniej kampanii zdołał zdobyć jedną bramkę. Jego talent jest fenomenem na skalę Europy, a o jego podpis starały się także takie potęgi jak Juventus Turyn czy Inter Mediolan. Wart jest on według "Transfermarktu" mniej więcej 25 milionów euro.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Michał Nadrowski

Źródło:

asroma.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI