TRANSFERY

Oficjalnie: Pervis Estupinan zagra w Villarrealu


16 WRZEŚNIA 2020, 16:22


PERVIS ESTUPINAN
VILLARREAL CF
WATFORD FC
LA LIGA
HISZPANIA
EKWADOR
TRANSFERY22-latek wzmocnił Żółtą Łódź Podwodną dowodzoną przez Unaia Emery'ego.

Villarreal za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformował o pozyskaniu na zasadzie transferu definitywnego Pervisa Estupinana z Watfordu. Lewy obrońca po pozytywnym przejściu testów medycznych związał się z nowym pracodawcą kontraktem obowiązującym aż do 30 czerwca 2027 roku. Kwota tej transakcji wyniosła niespełna 16,5 miliona euro, co jest sporą inwestycją.

Piłkarz ten nie miał okazji zagrać w Premier League, gdyż od czasu przejścia z LDU Quito w 2017 roku, był on w celu złapania większej liczby minut, wypożyczany do Hiszpanii, gdzie jego poczynania w barwach między innymi Osasuny Pampeluna mogły imponować na tyle, by wzbudzić podziw u większych zespołów.

Ponadto, Żółtą Łódź Podwodną opuści niegdyś zawodnik Liverpoolu, Alberto Moreno, a włodarze w defensorze spadkowicza upatrzyli sobie jego godnego zastępcę. Pervis Estupinan w kampanii 2019/2020 wystąpił w barwach ekipy z Pampeluny w 39 spotkaniach. W ich trakcie strzelił jedną bramkę i zanotował 7 asyst. Portal "Transfermarkt" wycenia 22-letniego Ekwadorczyka na 15 milionów.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Ernest Chalimoniuk

Źródło:

villarrealcf.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI