TRANSFERY

Oficjalnie: Ondrej Duda zasilił szeregi FC Koeln


16 WRZEŚNIA 2020, 14:16


ONDREJ DUDA
KOELN
HERTHA BERLIN
LEGIA WARSZAWA
BUNDESLIGA
NIEMCY
TRANSFERY25-latek został kolejnym wzmocnieniem popularnych Kozłów.

Ciekawe, z pewnej perspektywy również dla fanów Ekstraklasy, doniesienia dopływają z Niemiec. Bowiem FC Köln podało informację o pozyskaniu na zasadzie transferu definitywnego z Herthy Berlin (klub Krzysztofa Piątka) ofensywnego pomocnika, znanego dobrze z występów w Legii Warszawa, Słowaka Ondreja Dudy. Kwota przedsięwzięcia wyniosła 7 milionów euro, a zawodnik związał się z nowym pracodawcą czteroletnim kontraktem, obowiązującym do 2024 roku.

Piłkarz jest kolejnym elementem układanki, którą w głowie mają włodarze, po opuszczeniu właśnie na rzecz Herthy gwiazdy - Jhona Cordoby. Polskim kibicom mogą być z pewnością znajome popisy i występy Dudy w barwach aktualnego mistrza Polski, którymi gracz zadziwiał na wszystkich stadionach, gdzie wtedy wyrastał na czołowego kreatora naszej ligi.

Ondrej Duda w poprzedniej kampanii rozegrał łącznie 22 spotkania: 10 w trakcie rundy jesiennej w Niemczech oraz 12 dla Norwich, gdzie spędzał wiosenne wypożyczenie. Zdobył on jedną bramkę i zanotował trzy asysty, jednak ten dorobek uzbierał jeszcze w Berlinie. Warto wspomnieć, że dla Legii Warszawa wystąpił on 101 razy, strzelając 16 bramek i 19-krotnie asystując. Portal "Transfermarkt" wycenia 24-latka na około 7 milionów euro.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Michał Nadrowski

Źródło:

fc.de


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI