TRANSFERY

Oficjalnie: Kamil Jóźwiak graczem Derby County


16 WRZEŚNIA 2020, 09:59


KAMIL JÓŹWIAK
DERBY COUNTY
LECH POZNAŃ
CHAMPIONSHIP
ANGLIA
POLSKA
TRANSFERY22-latek sfinalizował swoje przenosiny na Wyspy Brytyjskie.

Derby County za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej i Twittera poinformowało o pozyskaniu na zasadzie transferu definitywnego Kamila Jóźwiaka z Lecha Poznań. Lewy napastnik po pozytywnym przejściu testów medycznych związał się z nowym pracodawcą długoterminowym czteroletnim kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2024 roku.

Kwota tej transakcji wyniosła około 4,3 miliona euro plus bonusy. Młodzieżowy reprezentant Polski z powodzeniem występował w barwach zespołu popularnego Kolejorza od lipca 2011 roku, kiedy to trafił do akademii Lecha Poznań z Falubazu Zielona Góra. Drugą połowę sezonu 2016/2017 spędził natomiast na wypożyczeniu w GKS-ie Katowice. O jego usługi zabiegały także takie kluby jak między innymi niemiecka Hertha Berlin czy belgijski Anderlecht Bruksela.

Kamil Jóźwiak w 39 spotkaniach poprzedniej kampanii strzelił 9 bramek i zanotował 7 asyst. Portal "Transfermarkt.de" wycenia go na 4 miliony euro. Spekuluje się, że Kolejorz może liczyć na procent od następnego transferu skrzydłowego, co będzie kolejnym sporym zastrzykiem gotówki.

W nowej drużynie klubowymi kolegami Józia będą jego rodak i bliski przyjaciel - Krystian Bielik oraz legenda angielskiego futbolu - Wayne Rooney.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Ernest Chalimoniuk

Źródło:

dcfc.co.uk


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI