TRANSFERY

Oficjalnie: Fenerbahce Stambuł przekonało Marcela Tisseranda


15 WRZEŚNIA 2020, 22:13


MARCEL TISSERAND
FENERBAHCE STAMBUŁ
VFL WOLFSBURG
BUNDESLIGA
NIEMCY
TRANSFERY27-latek nie miał szans na miejsce w składzie Wilków.

Jak poinformowało tureckie Fenerbahce Stambuł na swoich mediach społecznościowych, nowym filarem defensywy został urodzony we Francji reprezentant Demokratycznej Republiki Konga, zawodnik dotychczas występujący w VfL Wolfsburg - Marcel Tisserand. Zawodnik podpisał z nowym pracodawcą trzyletni kontrakt, zaś Wilki zarobiły na nim 4 miliony euro.

Pomimo wszechstronności nie mógł on liczyć na bycie podstawowym ogniwem kadry w niemieckim zespole, gdyż konkurencja na środku obrony, gdzie nominalnie występuje, jest zbyt wysoka, a na opcjonalnych bokach rządzą i dzielą Jerome Roussillon oraz Kevin Mbabu. Stąd zapewne też decyzja o przeprowadzce. W 2017 roku kupowano go z wielkimi nadziejami z FC Ingolstadt, w barwach którego wybitnie się prezentował. Wcześniej wychowanek AS Monaco w trakcie przygody w Księstwie był wypożyczany do Lens oraz Toulouse.

Marcel Tisserand zdołał w zakończonej kampanii 2019/2020 rozegrać 23 mecze. Zdobył w nich 1 bramkę i zaliczył 2 asysty. Fachowy niemiecki portal "Transfermarkt.de" wycenia 27-letniego obrońcę na 6 milionów euro.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Michał Nadrowski

Źródło:

fenerbahce.org


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI