INNE

Oficjalnie: Ignacio Camacho zakończył sportową karierę


14 WRZEŚNIA 2020, 19:23


IGNACIO CAMACHO
WOLFSBURG
MALAGA
ATLETICO MADRYT
LA LIGA
NIEMCY
TRANSFERY30-latek nie zamierza jednak całkowicie porzucać sportu.

Jak wynika z oficjalnego oświadczenia VfL Wolfsburg, hiszpański defensywny pomocnik Ignacio Camacho postanowił nie odwlekać tego, co wydawało mu się nieuniknione i zaledwie w wieku 30 lat, na specjalnie zwołanej konferencji, w obecności żony oraz dwójki dzieci, ogłosił zakończenie kariery piłkarskiej. Powodem podjęcia tej smutnej decyzji była dwuletnia, niestety nieudana walka z poważną kontuzją, przez którą od września 2018 roku musiał przejść pięć operacji, finalnie nieprzynoszących oczekiwanego rezultatu.

Sam zainteresowany w takich słowach skomentował swą decyzję: "Zrobiłem wszystko, co możliwe, aby wrócić na boisko. Ciągle walczyłem, ale wychodzę z tej walki z przeświadczeniem, że nie dało się zrobić nic więcej. Nie było to łatwe - przez trzy lata cierpiałem i to ostatecznie powstrzymało mnie przed kontynuowaniem kariery. Jestem niezwykle wdzięczny tym, którzy mi pomogli - dla nich to też musiało być niełatwe". Głos zabrał w tej sprawie także dyrektor sportowy Joerg Schmadtke: "Chciałbym podziękować Camie za cały jego wkład oraz za walkę, to pokazuje jego hart ducha. Jednak musieliśmy zaakceptować fakt, iż było za dużo problemów, by przywrócić go na boisko. To zapewni mu dobrą opcję na przyszłość, a także pozwoli wykorzystać miłość do piłki w inny sposób". Jak bowiem poinformowano, ze skutkiem natychmiastowym rozpoczął się dwuletni okres przygotowawczy do trenerki, w którym były już piłkarz będzie obserwował funkcjonowanie drużyny, co ma mu pomóc w rozpoczęciu kariery trenerskiej.

Ignacio Camacho w całej swojej profesjonalnej karierze występował w zaledwie trzech zespołach. W młodym wieku dołączył do rezerw Atletico Madryt, by w 2008 roku zostać włączonym do głównej ekipy. Trzy lata później zgłosiła się po niego Malaga, w której rozegrał kolejne sześć solidnych sezonów, po których w 2017 roku zasilił szeregi Wilków. Łącznie podczas swej przygody wystąpił w 273 meczach, w których strzelił 22 bramki i zanotował dziesięć asyst.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Michał Nadrowski

Źródło:

vfl-wolfsburg.de


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI