TRANSFERY

Oficjalnie: Fulham FC sprowadza Olę Ainę


12 WRZEŚNIA 2020, 15:10


OLA AINA
FULHAM FC
TORINO FC
PREMIER LEAGUE
SERIE A
ANGLIA
WŁOCHY
TRANSFERY23-latek to kolejny element przemyślanej układanki.

Jak informuje drużyna Fulham FC za pośrednictwem social-mediów, na zasadzie rocznego wypożyczenia na Craven Cottage przychodzi z włoskiego Torino solidny prawy obrońca, urodzony w Londynie reprezentant Nigerii Ola Aina. Piłkarz ten wychowywał się w stolicy Anglii, w akademii Chelsea, skąd wypłynął na szerokie, piłkarskie wody. W 2017 roku ze względu na konkurencję i naturalną selekcję, w celu złapania większej ilości minut na murawie wypożyczony został do Hull City, a następny sezon spędził już w Turynie.

Tam z miejsca zaintrygował włodarzy swą dyspozycją, co skłoniło ich do rozmów z The Blues na temat definitywnego transferu, co w krótkim czasie bez większych problemów udało się zrealizować za mniej więcej 9,8 miliona euro. Od teraz jednak na okres całego sezonu (plus opcja wykupu) sam zainteresowany powraca do Anglii, by wspomóc silną na papierze kadrę Scotta Parkera w upragnionym utrzymaniu na najwyższym szczeblu rozgrywkowym na Wyspach Brytyjskich.

Ola Aina w poprzedniej kampanii wystąpił w 37 spotkaniach wszystkich rozgrywek, na które składają się rzecz jasna Serie A, a także Puchar Włoch i eliminacje do Ligi Europy. Nigeryjczyk pochwalić się może trzema asystami. Portal "Transfermarkt" szacuje wartość 23-latka na 7 milionów euro.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Michał Nadrowski

Źródło:

fulhamfc.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI