TRANSFERY

Oficjalnie: Callum Robinson zastąpi Olivera Burke'a w West Bromwich Albion


12 WRZEŚNIA 2020, 14:26


CALLUM ROBINSON
OLIVER BURKE
WEST BROMWICH ALBION FC
SHEFFIELD UNITED
TRANSFERY25-latek ma walnie przyczynić się do utrzymania klubu w angielskiej ekstraklasie oraz będzie rywalizował o miejsce w składzie z Grosikiem.

Jak wiadomo z donisień opublikowanych przez oba kluby, czyli rewelacyjne w sezonie 2019/2020 Sheffield United, a także aktualnego beniaminka elity, West Bromwich Albion, prawdopodobnie pomiędzy nimi doszło do wymiany, na zasadzie której nowym kolegą Kamila Grosickiego zostanie lewy napastnik Callum Robinson, zaś w drugą stronę przenosi się Szkot Oliver Burke.

Irlandczyk w 2013 roku, w wieku zaledwie 18 lat dołączył do pierwszej ekipy Aston Villi, jednak nie miał okazji się tam pokazać, gdyż był stale oddawany na wypożyczenia do Bristol City i Preston North End, w którym regularnie pokazywał swą klasę, co przyczyniło się do pozyskania go tamże w ramach darmowego transferu. Dwa kolejne sezony dały powód włodarzom Szabli do zwrócenia uwagi na skrzydłowego, a efektem finalnym było wykupienie go za 7,8 miliona euro. Jednak u nowego pracodawcy spisywał się mocno poniżej pokładanych w nim oczekiwań, a ostatnią rundę wiosenną spędził właśnie w WBA (wypożyczenie), gdzie chociaż nie reprezentował takiego poziomu, jak w niżej notowanym PNE, jednak i tak postanowiono na niego postawić.

Callum Robinson poprzedniej kampanii rozegrał razem 35 meczów. Jego dorobek stanowi 5 bramek i 4 kluczowe podania. Portal "Transfermarkt" wycenia 25-latka na kwotę mniej więcej 5,5 miliona euro.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Michał Nadrowski

Źródło:

wba.co.uk


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI