TRANSFERY

Oficjalnie: Oliver Burke zastąpi Calluma Robinsona w Sheffield United


12 WRZEŚNIA 2020, 13:59


OLIVER BURKE
CALLUM ROBINSON
SHEFFIELD UNITED FC
WEST BROMWICH ALBION
TRANSFERY23-latek wspomoże w walce na angielskich boiskach słynne Szable.

Jak wiadomo z donisień opublikowanych przez oba kluby, czyli rewelacyjne w sezonie 2019/2020 Sheffield United, a także aktualnego beniaminka elity, West Bromwich Albion, prawdopodobnie pomiędzy nimi doszło do wymiany, na zasadzie której nowym kolegą Kamila Grosickiego zostanie lewy napastnik - Callum Robinson, zaś w drugą stronę przenosi się Szkot Oliver Burke. Piłkarz ten jest wychowankiem Nottingham Forest, zadziwiając tam w bardzo młodym wieku swymi umiejętnościami, co szybko zauważył stawiający na młode talenty RB Lipsk, który wyłożył w 2016 roku aż 15,2 miliona euro za jeszcze nastoletniego zawodnika.

Jednak w Bundeslidze spędził on zaledwie rok, po czym zainteresowanie wyraził nim wtedy aktualny wicemistrz Championship, a do kasy Byków wpłynęła kwota, która spłaciła wydatek sprzed sezonu. Jednak mimo starań i rozwoju, po prawym skrzydłowym oczekiwano więcej, co skutkowało jego odejściem na wypożyczenie najpierw do Celticu Glasgow, a ostatnio powrócił po roku w hiszpańskim Alaves.

Oliver Burke łącznie wystąpił w poprzedniej kampanii w 35 spotkaniach. Udało mu się w nich strzelić bramkę, a także zanotować dwie asysty. 23-latek jest wyceniany przez fachowy niemiecki portal "Transfermarkt.de" na 4,8 miliona euro.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Michał Nadrowski

Źródło:

sufc.co.uk


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI