TRANSFERY

Oficjalnie: Loic Mbe Soh zawodnikiem Nottingham Forest


12 WRZEŚNIA 2020, 13:39


LOIC MBE SOH
NOTTINGHAM FOREST FC
PARIS SAINT-GERMAIN
ANGLIA
FRANCJA
TRANSFERYBardzo perspektywiczny 19-latek trafia do Championship.

Za pośrednictwem strony internetowej oraz portali społecznościowych, Nottingham Forest, siódma drużyna poprzedniego sezonu Championship, poinformowała o pozyskaniu na zasadzie transferu definitywnego z Paris Saint-Germain francuskiego środkowego obrońcy, urodzonego w Kamerunie, Loica Mbe Soha. Do kasy zespołu z Francji trafi 5 milionów euro, a na Wyspach Brytyjskich umowa zobowiązuje defensora do 30 czerwca 2024 roku.

Pozycja, jaką The Reds z zaplecza Premier League zajęli, może wskazywać na dobre występy ekipy, jednak warto odnotować, że play-offy były niemal na wyciągnięcie ręki, a sami piłkarze zaprzepaścili tę szansę w najgorszy możliwy sposób. Na kolejkę przed końcem rozgrywek Swansea, finalnie szóste, miało trzy punkty straty do Nottingham, a oba kluby grały z przeciwnikami ze środa tabeli. Jednak w takim samym stosunku, jakim Łabędzie ograły Reading FC (4:1), Forest uległo Stoke City, i z tytułu gorszego o 1 bramkę bilansu wypadło poza TOP 6. Teraz zarząd nie chce dopuścić do takiego obrotu spraw i intensywnie działa na rynku, czego przykładem jest właśnie perspektywiczny Francuz.

Loic Mbe Soh w poprzedniej kampanii wystąpił w 6 meczach, w tym jednym Ligue 1, zaś pozostałe rozegrał w Młodzieżowej Lidze Mistrzów. Tam zdobył właśnie jednego gola. Portal "Transfermarkt" wycenia 19-latka na 4,5 miliona euro.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Michał Nadrowski

Źródło:

nottinghamforest.co.uk


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI