TRANSFERY

Oficjalnie: Kenny Tete nabytkiem Fulham FC


10 WRZEŚNIA 2020, 21:39


KENNY TETE
FULHAM FC
OLYMPIQUE LYON
PREMIER LEAGUE
ANGLIA
FRANCJA
TRANSFERY24-latek zmienia otoczenie na deszczową Anglię.

Jak szybko się okazuje, Fulham FC nie zamierza poprzestać na dotychczasowych ruchach na rynku transferowym, na czele z niedawnym przybyciem Alphonse'a Areoli. Tym razem szeregi The Cottagers zasilił holenderski prawy obrońca, były już piłkarz Olympique'u Lyon, czyli Kenny Tete. Kwota tego przedsięwzięcia wyniosła 3,2 miliona euro, a obie strony zawarły pomiędzy sobą długoterminową czteroletnią umowę, obowiązującą do 30 czerwca 2024 roku.

Gracz, pomimo ewidentnie posiadanego talentu, po trzech latach zmuszony był do wyjazdu z Francji, głównie przez przegrywaną walkę o skład z bardziej faworyzowanym i solidniejszym Leo Duboisem. Jednak teraz wydaje się, że w defensywie beniaminka Premier League będzie odgrywał kluczową rolę, wraz z wyżej wymienionym bramkarzem, tworząc mur nie do przejścia.

Kenny Tete w poprzedniej kampanii wystąpił w 29 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach. Zanotował w nich 1 asystę. Portal "Transfermarkt" wycenia 24-letniego defensora na kwotę mniej więcej 5,5 miliona euro.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Michał Nadrowski

Źródło:

fulhamfc.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI