TRANSFERY

Oficjalnie: Legia Warszawa sięgnęła po Joela Valencię


10 WRZEŚNIA 2020, 13:15


JOEL VALENCIA
LEGIA WARSZAWA
BRENTFORD
PIAST GLIWICE
PKO EKSTRAKLASA
TRANSFERYJoel Valencia, najlepszy zawodnik Ekstraklasy w sezonie 2018/2019 i aktualny piłkarz angielskiego Brentford FC, w czwartek I piątek odbędzie testy medyczne, po których podpisze z Legią Warszawa roczną umowę wypożyczenia.

Joel Valencia w ubiegłym roku przeniósł się do angielskiej Championship jako mistrz Polski oraz najlepszy zawodnik Ekstraklasy sezonu 2018/2019.

Na polskich boiskach 25-letni pomocnik spędził dwa sezony. W barwach Piasta Gliwice Ekwadorczyk rozgrał 65 meczów i zdobył sześć bramek. W ubiegłych rozgrywkach w barwach Brentford FC wystąpił w 19 meczach i strzelił jednego gola. Jego zespół w sezonie regualrnym zajął trzecie miejsce i wystąpił w finale baraży o awans do Premier League (po dogrywce uległ Fulham 1:2).

Valencia jest wychowankiem Realu Saragossa, w którym wkraczał w seniorski futbol jako zawodnik zespołu rezerw. Następnie, w 2013 roku przeniósł się na pół roku do drugiej drużyny Malagi CF, a od startu sezonu 2013/2014 był zawodnikiem UD Logrones, z którym awansował do La Liga 2. Pierwszym zagranicznym klubem w karierze Valencii był słoweński FC Koper, w którym spędził półtora sezonu. Latem 2017 roku pomocnik został sprowadzony przez zespół z Gliwic.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Redakcja

Źródło:

legia.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI