TRANSFERY

Oficjalnie: FC Porto związało się z Evanilsonem


09 WRZEŚNIA 2020, 20:29


EVANILSON
PORTO
TOMBENSE
FLUMINENSE
LIGA NOS
PORTUGALIA
BRAZYLIA
TRANSFERY20-latek zaledwie po roku w pierwszej drużynie wylatuje do Portugalii.

Wraz z odejściem do Wolverhampton Wanderers wielkiego talentu akademii FC Porto, Fabio Silvy, klub musiał pomyśleć o zainwestowaniu uzyskanych 40 milionów euro w rozwój kadry. Jak się okazuje, nie trzeba było długo czekać, a włodarze już wykorzystali część odchodnego za Portugalczyka na pozyskanie na zasadzie definitywnego transferu z Tombense brazylijskiego środkowego napastnika, Evanilsona. Kwota całego przedsięwzięcia wyniosła 7,5 miliona euro, a gracz podpisał z nowym pracodawcą umowę, obowiązującą do 30 czerwca 2025.

Piłkarz, chociaż formalnie przychodzący z wyżej wymienionego zespołu, dotychczas oficjalne występy zaliczał jedynie dla Fluminense, którego był wychowankiem, a po odejściu powrotnie wrócił na wypożyczenie. To, w jak szybkim tempie dojrzewał piłkarsko, skłoniło zarząd FC Porto do rozpoczęcia negocjacji, które finalnie zakończyły się powodzeniem. Poza realnym zastępstwem odchodzącego do Anglii 18-latka, zainteresowany może być również zapleczem na wypadek opuszczenia Portugalii przez Moussę Maregę, mającego dość rasistowskich incydentów, których mimowolnie pada ofiarą.

Evanilson łącznie dla brazylijskiego Fluminense rozegrał 17 spotkań, w których zdobył 8 bramek, a także raz asystował. "Transfermarkt" wycenia rosłego, mierzącego 193 cm wzrostu 20-latka na kwotę 4 milionów euro.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Michał Nadrowski

Źródło:

fcporto.pt


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI