TRANSFERY

Leeds United faworytem do sprowadzenia Josko Gvardiola


09 WRZEŚNIA 2020, 19:32


JOSKO GVARDIOL
LEEDS UNITED FC
HNK DINAMO ZAGRZEB
ANGLIA
CHORWACJA
TRANSFERY18-latek niebawem może dołączyć do ekipy Pawi.

Według kolejnych informacji, które udostępnione zostały przez mającego informacje z pierwszej ręki eksperta Fabrizio Romano, Leeds United prowadzi zaawansowane negocjacje z Dinamem Zagrzeb w kwestii pozyskania na zasadzie definitywnego transferu chorwackiego, nastoletniego, nominalnie środkowego obrońcy, Josko Gvardioli. Piłkarz ten jest uznawany za jeden z większych młodych talentów w kraju i nic dziwnego, że wzbudził on zainteresowanie beniaminka Premier Legaue, który za wszelką cenę swymi ruchami chce zapewnić sobie pozostanie w elicie, a jest to cel minimum.

Wydaje się, że strony są dosyć blisko porozumienia, jednak potentat ze stolicy nadal oczekuje 25 milionów euro, podczas gdy mistrzowie Championship oferują 22 miliony euro, a dodatkowo 20% kwoty z następnej sprzedaży defensora. Mówi się również o zainteresowaniu graczem przez RB Lipsk, jednak oferta na 15 milionów, stawia ich daleko za plecami rywali z Anglii w batalii o diamencik chorwackiego futbolu, który słynie ze świetnego szkolenia.

Josko Gvardiol we wszystkich rozgrywkach ubiegłej kampanii wystąpił w 24 spotkaniach. Udało mu się strzelić bramkę i zaliczyć asystę. Portal "Transfermarkt" wycenia perspektywicznego 18-latka na 6 milionów euro.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Michał Nadrowski

Źródło:

Fabrizio Romano


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI