TRANSFERY

Oficjalnie: Lech Poznań ściąga Mohammada Awada


09 WRZEŚNIA 2020, 18:19


MOHAMMAD AWAD
LECH POZNAŃ
MACCABI HAJFA
PKO EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERYLech Poznań pozyskuje kolejnego piłkarza. W środę od rana testy medyczne przechodzi Mohammad Awad. Po ich pozytywnym zdaniu ofensywny piłkarz z Izraela zostanie na rok wypożyczony z klubu Maccabi Hajfa. Kolejorz w umowie transferowej zagwarantował sobie również opcję pierwokupu.

23-latek to lewonożny gracz, który ma zwiększyć rywalizację w ataku poznańskiego klubu. Jest bowiem nominalnym napastnikiem i na tej pozycji zaliczył najwięcej występów w dotychczasowej karierze. Może jednak grać również na obu skrzydłach oraz na pozycji ofensywnego pomocnika. Ma jednak przede wszystkim walczyć o miejsce w składzie z atakującymi, czyli między innymi ze Szwedem Mikaelem Ishakiem oraz Filipem Szymczakiem.

Awad jest wychowankiem Maccabi Hajfa - klubu z miasta, do którego swego czasu przeniósł się były bramkarz Kolejorza, Jasmin Burić. Tyle że Bośniak z polskim paszportem trafił do lokalnego rywala - Hapoelu. Tymczasem izraelski gracz po raz pierwszy zmienia zespół, do tej pory był wierny Zielono-Białym. W Ligat ha’Al, czyli najwyższej klasie rozgrywkowej w Izraelu, rozegrał 81 meczów, w których strzelił 14 goli i dorzucił 6 asyst. Łącznie ma 91 spotkań w pierwszej drużynie Maccabi i bilans 17 bramek oraz 8 decydujących podań. Miał okazję również rywalizować w młodzieżowej Lidze Mistrzów.

W środę Maccabi rozgrywa zaległy mecz Ligi Europy z bośniackim Zeljeznicarem Sarajewo. Już jednak bez Awada, który we wtorek wieczorem przyleciał do Poznania i od rana następnego dnia przechodzi testy medyczne przed podpisaniem kontraktu z Lechem. Po ich pomyślnym przebiegu zostanie wypożyczony na rok z opcją pierwokupu po tym okresie.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Redakcja

Źródło:

lechpoznan.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI