REPREZENTACJE

Cristiano Ronaldo poprowadził Portugalię do zwycięstwa nad Szwecją [WIDEO]


09 WRZEŚNIA 2020, 07:55


CRISTIANO RONALDO
CR7
JUVENTUS FC
PORTUGALIA
LIGA NARODÓW
UEFA NATIONS LEAGUEWczoraj Portugalia wygrała ze Szwecją rezultatem 2:0 po dwóch bramkach jednego z najlepszych piłkarzy w historii. Odnosząc swoje drugie zwycięstwo w tegorocznej Lidze Narodów. Po dwóch kolejkach Portugalia jest liderem Grupy 3, nad drugą Francją, która ma ten sam dorobek punktowy.

Ale skupmy się na bramkach najsłynniejszego Portugalczyka, bowiem jedna była ładniejsza od drugiej. Pierwszy gol to kapitalne uderzenie z rzutu wolnego. Musicie zobaczyć te setne trafienie Cristiano Ronaldo dla kadry, z czego dziesięć padło właśnie z rzutów wolnych. Nieprawdopodobna statystyka.

Ale na tym nie było koniec. Ronaldo strzelił 101. bramkę z dystansu po podaniu młodego Felixa. Cristiano wykończył technicznym uderzeniem sprzed pola karnego. Bramkarz był bez szans. Cudo. Tak więc uczcił on 165 występ w kadrze swoim 100. i 101. golem dla reprezentacji (oczywiście najlepszy strzelec w historii Portugalii). To absolutny geniusz. Drugi w tej klasyfikacji Pauleta zdobył "tylko" 47 bramek. Warto dodać, że Ronaldo wrócił do kadry po kontuzji. Zostało bowiem... użądlony przez pewien owad, a mianowicie pszczołę.

CR7 traci już jedynie osiem goli do najskuteczniejszego w historii wszystkich kadr narodowych Irańczyka - Aliego Daeia. Wydaje się kwestią czasu, kiedy go przegoni, bowiem może to się stać za kilka spotkań.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Adrian Jancen

Źródło:

Twitter | Fot. Portugalski Związek Piłki Nożnej


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI