TRANSFERY

Oficjalnie: Cristiano Piccini w Atalancie Bergamo


08 WRZEŚNIA 2020, 19:47


CRISTIANO PICCINI
ATALANTA BERGAMO
VALENCIA
SERIE A
WŁOCHY
HISZPANIA
TRANSFERY27-latek nie radzi sobie w walce o pierwszy skład.

Jak donosi wyjątkowo nieomylny, w szczególności w kwestii transferów, w których udział biorą kluby z Serie A, dziennikarz i ekspert Fabrizio Romano, kwestią czasu tylko pozostaje oficjalne oświadczenie i zaprezentowanie przez Atalantę Bergamo prawego obrońcy, 3-krotnego reprezentanta Włoch, aktualnie grającego dla hiszpańskiej Valencii Cristiano Picciniego. Ponoć obie strony już dogadały się w kwestii zmiany otoczenia przez piłkarza, a kwestią dni są testy medyczne w Italii.

Defensor nie może zaliczyć ostatniego sezonu do udanych, gdyż z każdym swym potencjalnym konkurentem, rodakiem Alessandro Florenzim, uniwersalnym Duńczykiem Danielem Vassem czy nawet młodym Thierrym Correią, przegrywał walkę o miejsce w wyjściowej jedenastce, a nawet bardzo często o znalezienie się w 18-stce powołanej na dane spotkanie. Teraz przed nim stoi nowe wyzwanie, jednak wydaje się, że największego rywala na nominalnym miejscu ma właśnie zastępować, gdyż utalentowany Timothy Castagne opuścił Włochy na rzecz Leicester City. Tym samym o pozycję na prawej flance na ten moment oficjalnie nie ma oponenta, chociaż wciąż łączony z Atalantą jest Rick Karsdorp.

Cristiano Piccini w poprzedniej kampanii wystąpił w zaledwie 2 spotkaniach, a dokładniej na murawie spędził on marne 75 minut. Portal "Transfermarkt" wycenia 27-latka na kwotę oscylującą w granicach mniej więcej 6 milionów euro.

Aktualizacja: Atalanta Bergamo oficjalnie potwierdziła pozyskanie na zasadzie wypożyczenia Cristiano Picciniego z Valencii. W umowie ważnej do 30 czerwca 2021 roku zawarto opcję transakcji definitywnej za kwotę trzech milionów euro.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Michał Nadrowski

Źródło:

Atalanta Bergamo, Fabrizio Romano


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI