TRANSFERY

Oficjalnie: Callum Wilson oraz Ryan Fraser w Newcastle United


07 WRZEŚNIA 2020, 20:59


CALLUM WILSON
RYAN FRASER
NEWCASTLE UNITED
AFC BOURNEMOUTH
ANGLIA
TRANSFERYByli piłkarze Bournemouth jednak pozostaną w Premier League.

Jak poinformował sam klub na swojej oficjalnej stronie internetowej, a także w mediach społecznościowych, w przeciągu zaledwie kilku godzin oficjalnie zaprezentowano kibicom Newcastle United dwa najnowsze nabytki Srok. Oba zostały "uratowane" przed grą w Championship po spadku Bournemouth.

Pierwszym z wyżej wymienionych jest snajper, 28-letni Anglik Callum Wilson. Od momentu, gdy sezon Premier League zakończył się, był on murowanym kandydatem do opuszczenia Wisienek. Początkowo snuto tylko domysły o potencjalnym nowym pracodawcy, którym swego czasu wydawał się zostać Tottenham Hotspur. Jednak jak możemy zauważyć, o wiele konkretniejsze w swych działaniach okazały się władze Newcastle. Kwota całego spektakularnego przedsięwzięcia wyniosła 22,25 miliona euro, a napastnik podpisał czteroletnią umowę ważną do 30 czerwca 2024 roku.

Drugim zaś fenomenalnym posunięciem okazał się będący bez klubu po rozwiązaniu umowy szkocki skrzydłowy, 26-letni Ryan Fraser. Zawodnik ten z racji na brak przynależności od dokończenia zmagań w angielskiej elicie, przeniósł się na St James’ Park zupełnie za darmo. Jednak niewątpliwie może on wnieść jakość na swej ulubionej lewej stronie boiska, tworząc duet bocznych ofensorów z Allanem Saint-Maximinem. Piłkarz podpisał pięcioletni kontrakt.

Callum Wilson w poprzedniej kampanii rozegrał 39 spotkań, w których udało mu się strzelić 9 bramek oraz zaliczyć 3 asysty. Portal "Transfermarkt" wycenia go na 20 milionów euro. Zaś młodszy o dwa lata od Anglika Szkot wystąpił 32-krotnie, zdobywając jedną bramkę i notując 4 asysty. Jego wartość szacowana jest z kolei na mniej więcej 17,5 miliona euro.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Michał Nadrowski

Źródło:

nufc.co.uk


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI