TRANSFERY

Oficjalnie: Legia Warszawa sprowadziła Lionnela Negou


03 WRZEŚNIA 2020, 15:03


LIONNEL NEGOU
LEGIA WARSZAWA
ESTORIL PRAIA
PKO EKSTRAKLASA
PORTUGALIA
TRANSFERYLionnel Guy Yakam Negou, bo tak brzmi pełne nazwisko Kameruńczyka, podpisał kontrakt z Legią Warszawa - informuje oficjalna strona klubu.

Negou związał się ze stołeczną drużyną rocznym kontraktem z możliwością przedłużenia go o kolejny rok. 22-latek to skrzydłowy, który został wyszkolony przez kameruńską akademię Escole. Ostatnio występował w drużynie U-23 portugalskiego Estoril Praia. Tam miał mieć możliwość przebicia się do pierwszej drużyny i debiutu w Segunda Liga, lecz do tego nie doszło. W młodzieżówce wystąpił w tamtym sezonie 27 razy i strzelił 6 goli.

O Kameruńczyku mówi się, że jego głównymi atutami są szybkość oraz umiejętność gry głową. Jednocześnie 22-latek nie przebił się jeszcze na dobre do seniorskiej piłki, co sprawia, że na ten transfer można patrzeć nieufnie.

W Legii również rozpocznie swoją przygodę od drużyny rezerw. Tam pod okiem trenera Tomasza Sokołowskiego ma przygotowywać się do gry w Ekstraklasie. Czy przy Łazienkowskiej Negou rozwinie skrzydła i zostanie kluczowym zawodnikiem Wojskowych? Na odpowiedź będziemy musieli zaczekać kilka miesięcy.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Wiktor Kępiński

Źródło:

legia.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI