TRANSFERY

Oficjalnie: Zagłębie Lubin przedstawia Jakuba Bednarczyka


02 WRZEŚNIA 2020, 21:21


JAKUB BEDNARCZYK
ZAGŁĘBIE LUBIN
FC SANKT PAULI
PKO EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERY21-letni zawodnik FC Sankt Pauli Jakub Bednarczyk został wypożyczony do końca sezonu 2020/2021 do KGHM Zagłębia Lubin. W umowie została zawarta klauzula wykupu, którą ekstraklasowy klub może aktywować w trakcie pobytu młodego zawodnika w Lubinie, gdyby ten się dobrze spisywał.

Bednarczyk swoją przygodę z piłką rozpoczynał w SV Bergisch Gladbach 09 Jugend. W 2011 roku przeniósł się do juniorów Bayeru Leverkusen, a na początku sezonu 2018/2019 został włączony do kadry pierwszego zespołu. Jakub w dorosłej drużynie Aptekarzy rozegrał jedno spotkanie w rozgrywkach Ligi Europy przeciwko cypryjskiemu AEK-owi Larnaka.

W styczniu 2019 roku, Bednarczyk podpisał 2,5 letni kontrakt z FC Sankt Pauli, występującym w 2. Bundeslidze. Tam młody zawodnik wystąpił w dwóch meczach, jednym na zapleczu Bundesligi, a drugim w rozgrywkach Pucharu Niemiec. Ponadto Jakub występował w rezerwach klubu z Hamburga - rozegrał tam 23 spotkania, w których zdobył 3 gole i zaliczył 2 asysty.

Bednarczyk jest również reprezentantem młodzieżowych reprezentacji Polski. Najwięcej, bo aż trzynastokrotnie zagrał dla kadry U-20. Na swoim koncie zanotował też cztery występy na młodzieżowych Mistrzostwach Świata, które były rozgrywane w Polsce w 2019 roku.

21-letni zawodnik pochodzący z Tarnowskich Gór przychodzi do ekstraklasowego klubu przede wszystkim, by wzmocnić rywalizację na prawej obronie i prawym skrzydle. Jego uniwersalność pozwala mu również wystąpić w linii ataku.

Zagłębie Lubin wzmocnił również 19-letni bramkarz z Ascoli Calcio - Kamil Bielikow.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Redakcja

Źródło:

zaglebie.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI