TRANSFERY

Oficjalnie: ŁKS Łódź prezentuje Kamila Dankowskiego


01 WRZEŚNIA 2020, 18:32


KAMIL DANKOWSKI
ŁKS ŁÓDŹ
ŚLĄSK WROCŁAW
FORTUNA 1 LIGA
EKSTRAKLASA
TRANSFERYNowym piłkarzem Łódzkiego Klubu Sportowego został Kamil Dankowski. Znany z występów w Ekstraklasie obrońca związał się z łódzkim klubem kontraktem obowiązującym do końca czerwca 2023 roku.

24-letni piłkarz pochodzi z Dusznik-Zdroju. Przygodę z futbolem rozpoczął w Nysie Kłodzko i FC Wrocław Academy. Tam zwrócił na siebie uwagę trenera Dolnego Śląska, a wkrótce także Śląska Wrocław, ówczesnego mistrza Polski.

Pierwszą umową z wrocławskim klubem związał się w 2012 roku. Już wówczas mierzący 177 cm wzrostu zawodnik wyróżniał się zdaniem ówczesnych trenerów Śląska silną psychiką, charakterem, profesjonalnym podejściem do obowiązków, a do tego szybkością i doskonałą motoryką.

W pierwszych sezonach po podpisaniu kontraktu z ekipą ze stolicy Dolnego Śląska zawodnik występował w Młodej Ekstraklasie oraz w trzecioligowych rezerwach (20 meczów i 4 gole w sezonie 2012/2013, 21 meczów i 1 gol w sezonie 2013/2014), ale niedługo po tym dołączył na stałe do pierwszego zespołu, gdzie spędził aż osiem sezonów. Zanim na dobre stał się prawym obrońcą pojawiał się na lewej obronie, prawej pomocy, a bywało, że nawet w ataku.

W Ekstraklasie Kamil Dankowski zadebiutował 23 lutego 2014 roku w przegranym przez Śląsk 2:3 spotkaniu z Ruchem Chorzów. W tych samych rozgrywkach na boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej pojawił się jeszcze w wygranym 1:0 starciu z drużyną Cracovii.

W kolejnych sezonach było tylko lepiej. 10 występów w Ekstraklasie w sezonie 2014/2015. 21 meczów w Ekstraklasie w sezonie 2015/2016 (oraz dwa mecze w Lidze Europy UEFA). W końcu 31 występów w Ekstraklasie w sezonie 2016/2017, z czego aż 28 w wyjściowej jedenastce Śląska. W tym samych rozgrywkach Kamil Dankowski w wyjazdowym wygranym 2:1 meczu z Koroną zdobył swoją premierową bramkę na boiskach piłkarskiej elity.

W kolejnych trzech sezonach występujący zwykle na prawej (lub rzadziej – na lewej) stronie defensywy piłkarz nadal był ważną częścią zespołu. Od jesieni 2017 do lata 2020 roku wystąpił w blisko 30 spotkaniach Ekstraklasy, a do tego należałoby dodać mecze rozegrane w Pucharze Polski i trzecioligowych rezerwach Śląska. Wspomnieć należało i o tym, że piłkarz występował w przeszłości w reprezentacjach młodzieżowych Polski – U-17, U-18, U-20 i U-21. Łącznie dla Śląska rozegrał 102 mecze (w tym dwa w eliminacjach Ligi Europy) i – jak podkreśla oficjalna strona klubu ze stolicy Dolnego Śląska – był jednym z ulubieńców tamtejszych kibiców.

Po zakończeniu poprzednich rozgrywek Kamil Dankowski znalazł się w grupie zawodników, którym skończyły się kontrakty ze Śląskiem. Teraz obrońca zdecydował się złożyć parafkę na trzyletniej umowie z ŁKS-em, wzmacniając tym samym defensywę ełkaesiaków.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Redakcja

Źródło:

lkslodz.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI