TRANSFERY

Patrik Schick trafi do Bayeru Leverkusen


01 WRZEŚNIA 2020, 14:24


PATRIK SCHICK
BAYER 04 LEVERKUSEN
AS ROMA
BUNDESLIGA
NIEMCY
WŁOCHY
TRANSFERY24-latek ma dołączyć do popularnych Aptekarzy.

Jak donosi Fabrizio Romano, będący teraz kwestią nawet godzin oficjalny transfer Kaia Havertza do Chelsea Londyn, stworzy tak zwany "efekt domina". Pieniądze, które do klubowej kasy Bayeru 04 Leverkusen wpłyną z Anglii mają z miejsca zostać zainwestowane w pozyskanie nowej gwiazdy. Kandydatem numer jeden na ten moment jest Patrik Schick, któremu wraz z końcem sierpnia wygasło wypożyczenie do RB Lipsk, co oznaczałoby normalnie powrót do AS Romy.

Jednak w związku z zapowiadanym przyjściem do stolicy Arkadiusza Milika, Czech miałby niemałą konkurencję, więc bezpieczniejsze wydaje się ponowne wylądowanie w Niemczech, gdzie solidnie prezentował się w barwach półfinalisty Ligi Mistrzów. Ponadto, miejsce w pierwszym składzie Aptekarzy jest niemal formalnością, w związku z odejściem Kevina Vollanda do AS Monaco.

Patrik Schick w trakcie kampanii 2019/2020 wystąpił we wszystkich rozgrywkach w 28 spotkaniach. Na listę strzelców wpisał się 10 razy, asystował zaś czterokrotnie. Portal "Transfermarkt" wycenia wychowanka Sparty Praga, występującego niegdyś także dla Bohemians 1905 oraz Sampdorii, na 25 milionów euro.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Michał Nadrowski

Źródło:

Fabrizio Romano


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI