TRANSFERY

Patson Daka łączony z Manchesterem United


30 SIERPNIA 2020, 13:43


PATSON DAKA
MANCHESTER UNITED FC
RB SALZBURG
PREMIER LEAGUE
AUSTRIA
TRANSFERY"The Sun" informuje, że Czerwone Diabły są zainteresowane młodym zambijskim napastnikiem, Patsonem Daką.

Patson Daka to 21-latek, który gra w RB Salzburg. W poprzednim sezonie snajper wystąpił w austriackim klubie w 45 meczach, strzelając 27 goli i dorzucając do tego 12 asyst. Piłkarz świetnie zaprezentował się po odejściu z klubu Haalanda, kiedy to dostał więcej szans do gry i był główną postacią ofensywy Salzburga. Liczby ma doskonałe, stąd nie dziwi zainteresowanie topowych klubów.

Zambijczyka upatrzył sobie ponoć szczególnie Ole Gunnar Solskjaer. Przypomnijmy, że Manchester United nie dokonał jeszcze żadnego wzmocnienia tego lata, pomimo ciągnącej się sagi transferowej z Jadonem Sancho w roli głównej. Dlatego norweski trener w końcu chce ruszyć na zakupy. Najbardziej potrzebuje wzmocnień na środku ataku i stąd zainteresowanie Daką.

21-letni reprezentant Zambii jest wyceniany przez włodarzy Salzburga na ponad 20 milionów euro. Zobaczymy, jak potoczą się losy tego piłkarza. Z pewnością jest to talent, o którym jeszcze nie raz usłyszymy w kontekście wielkich klubów. W najbliższych tygodniach dowiemy się, czy Patson Daka już tego lata dołączy do Czerwonych Diabłów, a może innego wielkiego klubu.

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Wiktor Kępiński

Źródło:

The Sun


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI