TRANSFERY

Paweł Bochniewicz blisko SC Heerenveen


30 SIERPNIA 2020, 00:46


PAWEŁ BOCHNIEWICZ
SC HEERENVEEN
GÓRNIK ZABRZE
EREDIVISIE
EKSTRAKLASA
TRANSFERYZgodnie z informacjami podawanymi przez "Przegląd Sportowy" oraz "Super Express", kapitan Górnika Zabrze jeszcze tego lata może przenieść się do Holandii. Klub, o którym mowa to SC Heerenveen.

Górnik otrzymał ponoć ofertę o wartości 1,2 miliona euro oraz 10 procent kwoty następnego transferu Bochniewicza. Zabrzanie jeszcze nie zaakceptowali tej oferty, lecz nie są w zbyt komfortowej sytuacji do stawiania warunków, gdyż kontrakt środkowego obrońcy wygasa po tym sezonie i będzie mógł on wtedy odejść za darmo, więc to ostatnia okazja na zarobek.

Sam 24-latek mówi, że bardzo chciałby spróbować walki w silniejszych ligach niż polska ekstraklasa i jest zdecydowany na opuszczenie Górnika. Nie ukrywa jednak, że na Górnym Śląsku czuje się bardzo dobrze i z żalem będzie opuszczał klub z Zabrza, w którym się bardzo rozwinął pod kątem piłkarskim.

Warto przypomnieć, że były młodzieżowy reprezentant Polski ma już za sobą wiele lat spędzonych we Włoszech, między innymi jako piłkarz Udinese Calcio. Nigdy jednak nie udało mu się zadebiutować w Serie A. Do Górnika natomiast przyszedł na początku 2018 roku i z miejsca niemal stał się podstawowym piłkarzem zespołu. Od tego momentu zdążył wystąpić w 92 meczach w barwach zabrzan.

Bochniewicz ma jednak bardzo duże ambicje i śmiało mówi o tym, że w niedalekiej przyszłości chce wywalczyć sobie miejsce w reprezentacji Polski oraz dalej rozwijać się w silniejszych klubach. Transfer do Heerenveen może być pierwszym krokiem do realizacji śmiałych planów 24-latka.

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Wiktor Kępiński

Źródło:

Przegląd Sportowy, Super Express


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI