TRANSFERY

Aleksey Miranchuk dogadał się z Atalantą Bergamo


29 SIERPNIA 2020, 09:02


ALEKSEY MIRANCHUK
ATALANTA BERGAMO
LOKOMOTIW MOSKWA
ITALIA
ROSJA
TRANSFERY24-latek rozstanie się ze swoim bratem bliźniakiem.

Według doniesień nieomylnego w środowisku piłkarskim Fabrizio Romano, Lokomotiw Moskwa osiągnął finalne porozumienie z Atalantą Bergamo w sprawie wartości odchodnego filaru ofensywy Alekseya Miranchuka. Kwota całego spektakularnego przedsięwzięcia ma oscylować w granicach 14,5 miliona euro, co z pewnością dość znacznie powiększy objętość kasy klubu z mroźnej Rosji. Zawodnik pomimo faktu, iż nie jest nominalnym napastnikiem, jest wyjątkowo bramkostrzelny i to z pewnością skłoniło Włochów, którzy jak pokazuje bilans bramkowy poprzedniego sezonu, w głównej mierze kierują się interesującą zasadą, która polega na tym, że "najlepszą obroną jest atak".

Rosjanin może być ewentualnym, potencjalnym zastępstwem dla Josipa Ilicicia, który ze względu na problemy zdrowotne i popadnięcie w depresję w związku z epidemią COVID-19 dostał od włodarzy obowiązkowy urlop, żeby pozbierać się przed nadchodzącą kampanią. Jednak póki co wszystko wskazuje na to, iż Słoweniec, przypiswany przed ogłoszeniem odwołania Złotej Piłki do jej topu, nie jest na razie w stanie wrócić na boisko. Stąd też zarząd musiał podjąć deczyję i przedsięwziąć odpowiednie środki, by na nieobecności gwiazdora nie ucierpiał cały kolektyw ekipy z Bergamo.

Aleksey Miranchuk wraz z wyjazdem do Włoch opuszcza nie tylko samą drużynę Lokomotivu Moskwa, ale i swego brata bliźniaka Antona, występującego na tej samej pozycji, który także wykazuje niemały talent. Grający siedem lat w szeregach klubu ze stolicy, opuszczający go piłkarz, w poprzednim sezonie w 31 spotkaniach wszystkich rozgrywek strzelił aż 16 bramek i zaliczył 5 asyst. "Transfermarkt" wycenia Alekseya na 18 milionów euro.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Michał Nadrowski

Źródło:

Fabrizio Romano


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI