TRANSFERY

FC Barcelona ruszy po Sadio Mane?


28 SIERPNIA 2020, 20:22


SADIO MANE
LIVERPOOL
FC BARCELONA
LA LIGA
HISZPANIA
ANGLIA
SENEGAL
TRANSFERYTo może być absolutny hit transferowy obecnie trwającego okienka transferowego. Zdaniem brytyjskiego "The Guardian", FC Barcelona celuje w transfer Sadio Mane. Co więcej, inne raporty sugerują, że skrzydłowego zaoferowali władzom Blaugrany jego agenci. Senegalczyk miałby zostać na Camp Nou następcą Leo Messiego, który prawdopodobnie opuści szeregi Dumy Katalonii na rzecz ponownej współpracy z Pepem Guardiolą.

Decyzja Leo Messiego dotycząca odejścia z Barcelony wydaje się coraz bardziej prawdopodobna. Argentyńczyk nie wiąże swojej przyszłości z hiszpańskim zespołem, a faworytem do pozyskania jednego z najlepszych piłkarzy na świecie jest Manchester City. W takiej sytuacji, działacze Dumy Katalonii muszą szybko i sprawnie działać na rynku transferowym, aby znaleźć zawodnika, który będzie w stanie zastąpić Messiego i zagwarantować odpowiednią jakość.

Jak donoszą brytyjskie i hiszpańskie media, głównym celem FC Barcelony ma być Sadio Mane. Senegalczyk, który obecnie jest piłkarzem Liverpoolu, był już przymierzany do wielu topowych klubów. Usługami 28-latka interesował się m.in. sam Zinedine Zidane, jednak do takowej transakcji nie doszło. Mane został na Anfield i wielokrotnie sam w pojedynkę decydował o losach spotkań swojej drużyny. Gazety hiszpańskie są jednak zgodne co do kwestii ewentualnej przeprowadzki skrzydłowego na Camp Nou. Mane ma być chętny na zmianę otoczenia i skory do podjęcia potencjalnych rozmów. Dodatkowym atutem FC Barcelony w negocjacjach z samym zainteresowanym, ma być postać jej obecnego trenera - Ronalda Koemana. Holender pracował już z Senegalczykiem, gdy ten występował w barwach Southampton, więc doskonale zna jego atuty.

Sprawa transferu co prawda wydaje się jeszcze odległa, ale na pewno FC Barcelona nie powiedziała ostatniego słowa. Gdyby doszło do takiej transakcji, można byłoby ją śmiało uznać, za hit letniego okienka. Sadio Mane mógłby okazać się godnym następcą Lionela Messiego, który zbliża się do Manchesteru City.

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Mateusz Okraszewski

Źródło:

The Guardian


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI