ANGLIA

Oficjalnie: Gareth Barry zawiesza buty na kołku


27 SIERPNIA 2020, 15:33


GARETH BARRY
WEST BROMWICH ALBION
EVERTON FC
ASTON VILLA
PREMIER LEAGUE
ANGLIA39-latek uznał, że pora zakończyć swoją bogatą przygodę z piłką.

Smutne wieści przekazuje nam w najnowszych raportach brytyjski "Daily Mail", a także klub WBA. Bowiem na rozstanie z piłką nożną zdecydował się legendarny już Anglik, Gareth Barry. Pomocnik po tym, jak jego ostatnia w trakcie przygody drużyna, West Bromwich Albion, awansowała z powrotem do Premier League, uznał, że takim akcentem z czystym sumieniem można powiedzieć "dość". Co ciekawe, piłkarz ten przeszedł do historii brytyjskiego futbolu, gdyż jest posiadaczem rekordu największej liczby meczów w elicie.

Gareth Barry swe pierwsze kroki stawiał w młodzieżowych zespołach Brighton & Hove Albion, gdy w 1997 roku zgłosiła się po niego Aston Villa. Tam rozwijał się piłkarsko i udowadniał swoją ponadprzeciętną wartość. Śmiało można rzec, że przez 11 lat został ikoną klubu. Wtedy, w 2009 roku przeszedł on do Manchesteru City, z którym wzniósł nawet trofeum Premier League. Na ostatni rok w trakcie pobytu na Etihad był wypożyczony do Evertonu, do którego zresztą wraz z końcem wypożyczenia odszedł za darmo. Tam już wraz z wiekiem tracił szybkość i zwinność, a zaczęły dawać o sobie problemy zdrowotne. Po trzech sezonach za niewiele ponad milion euro zasilił szeregi West Bromwich Albion.

Gareth Barry łącznie w angielskiej ekstraklasie wystąpił aż 653 razy. To osiągnięcie niewątpliwie budzi respekt. W całej swej klubowej przygodzie zagrał w 826 spotkaniach i miał udział przy 125 trafieniach (66 goli plus 59 asyst). Dla reprezentacji narodowej zanotował kolejne 53 mecze. Trzy razy pokonywał bramkarza rywali. Nie wiadomo, jakie plany ma teraz.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Michał Nadrowski

Źródło:

wba.co.uk, dailymail.co.uk


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI