TRANSFERY

Oficjalnie: Merveille Fundambu oraz Petar Mikulić w Widzewie Łódź


25 SIERPNIA 2020, 15:47


MERVEILLE FUNDAMBU
PETAR MIKULIĆ
RTS WIDZEW ŁÓDŹ
FORTUNA 1 LIGA
POLSKA
TRANSFERYMerveille Fundambu

Pochodzący z Demokratycznej Republiki Konga środkowy pomocnik został oficjalnie zawodnikiem Widzewa Łódź.

20-letni Kongijczyk rozpoczynał swoją piłkarską karierę w ojczyźnie w klubach AS Elonga i FC MK Etancheite, z której do Polski został ściągnięty przez B-klasowy KTS Weszło w 2018 roku. Po przylocie piłkarz rozpoczął żmudną pracę, która miała na celu dostosowanie się do wymogów europejskiego futbolu.

Podczas gry w "Ósmej Lidze Mistrzów" o talencie środkowego pomocnika zrobiło się głośno w całym kraju, a jego umiejętnościom szybko zaczęły przyglądać się kluby z wyższych lig. Fundambu najpierw przeszedł testy w Rakowie Częstochowa, gdzie wypowiadano się o nim bardzo pozytywnie, a następnie trafił na półroczne wypożyczenie do Radomiaka Radom. W pierwszej lidze młody zawodnik zanotował 10 spotkań, w czasie których spędził na boisku ponad 300 minut. Na przeszkodzie do częstszej gry stanęły przepisy, mówiące o ograniczeniu w składzie liczby zawodników spoza Unii Europejskiej. To miejsce w Radomiaku było zarezerwowane dla Brazylijczyka Leandro.

Latem Fundambu rozpoczął testy w Widzewie Łódź i pozytywnie zaprezentował się na treningach oraz w sparingu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, w którym zaliczył gola i trzy asysty. Kongijczyk, który związał się już oficjalnie z klubem umową, przebywa z pierwszą drużyną na zgrupowaniu w Opalenicy.

Petar Mikulić

Kolejny nowy piłkarz dołączył oficjalnie do zespołu z alei Piłsudskiego 138. Umowę z Widzewem podpisał chorwacki lewy obrońca Petar Mikulić.

Ten urodzony w 2000 roku zawodnik jest wychowankiem klubu Hajduk Split. Jeszcze jako junior przeszedł do Interu Zapresić, a następnie grał w zespołach NK Vrapce i NK Długopolje. W sierpniu 2018 roku z tego ostatniego klubu przeniósł się do krajowego potentata - Dinama Zagrzeb. Po roku gry w rezerwach mistrza Chorwacji został wypożyczony do zespołu Croatia Zmijavci.

W barwach tej drużyny grającej w drugiej lidze chorwackiej zaliczył w sezonie 2019/2020 16 występów i zanotował jedną asystę. 2. HNL to odpowiednik polskiej pierwszej ligi. Jej rozgrywki zostały zakończone z powodu pandemii koronawirusa w marcu tego roku, gdy zespół, w którym grał Mikulić zajmował drugie miejsce w tabeli. Był tam podstawowym zawodnikiem i piętnaście z szesnastu meczów zaliczył w pełnym wymiarze czasowym.

Petar Mikulić to młodzieżowy reprezentant kraju aktualnych wicemistrzów świata. Swój pierwszy mecz w barwach Chorwacji rozegrał w maju 2014 roku w drużynie U-14. W tej kategorii wiekowej zaliczył 4 występy. Następnie po 11 razy zagrał w narodowych drużynach do lat 16 i 17. W tej pierwszej zdobył bramkę w meczu z Czarnogórą. Był też powoływany do reprezentacji Chorwacji do lat 18 i 19. Ogółem w juniorskich drużynach swojego kraju rozegrał 31 meczów i strzelił 1 gola.

- Wybrałem Widzew i Polskę, bo szukałem nowego wyzwania i chcę coś zmienić w sobie, dalej poprawiać moją grę. Poza tym w Chorwacji, tylko, gdy grasz dla Hajduka lub Dinama, możesz poczuć dobry doping, ale też presję ze strony kibiców. Na to liczę w Widzewie - powiedział Petar Mikulić tuż po podpisaniu kontraktu. 20-letni lewy obrońca przeszedł do Widzewa z Dinamo Zagrzeb na zasadzie transferu definitywnego. Chorwat podpisał z łódzkim klubem kontrakt na dwa lata z możliwością przedłużenia o kolejny sezon.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Redakcja

Źródło:

widzew.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI