TRANSFERY

Pepe Reina przejdzie do Lazio Rzym


24 SIERPNIA 2020, 19:23


PEPE REINA
LAZIO RZYM
AC MILAN
LIGA MISTRZÓW
SERIE A
HISZPANIA
ITALIA
TRANSFERY37-latek zasili szeregi klubu ze stolicy Włoch.

Według doniesień słynącego ze swych szerokich kontaktów i nieomylności włoskiego dziennikarza Fabrizio Romano, po powrocie z wypożyczenia w Aston Villi do AC Milanu, hiszpański doświadczony bramkarz Pepe Reina podjął decyzję o zmianie otoczenia i jego nowym pracodawcą ma zostać czwarta drużyna ostatniego sezonu Serie A, czyli Lazio Rzym.

Pomimo faktu, iż zawodnik nie miałby szans na przebicie dyspozycją Gianluigiego Donnarummy i musiałby rywalizować o rolę rezerwowego z Asmirem Begoviciem, to głównym motywem odejścia z Rossonerich ma być chęć gry w przyszłorocznej Lidze Mistrzów, co udało się zapewnić ekipie Biancocelestich. Obie strony mają podpisać umowę, obowiązującą przez dwa następne lata.

Pepe Reina jest wychowankiem FC Barcelony, do pierwszego składu której dołączył w 2000 roku. Po dwóch latach zmienił otoczenie, odchodząc do Villarrealu. Tam zaczął prezentować swoje nietuzinkowe umiejętności, co w 2005 roku, po wygranej w Lidze Mistrzów dostrzegł Liverpool. Piłkarzem aktualnego mistrza Anglii był przez dziewięć lat (rok spędził na wypożyczeniu w Napoli), aż w 2014 roku wykupił go niemiecki gigant, czyli Bayern Monachium.

Tam jednak nie miał szans z Manuelem Neuerem i ponownie, tym razem definitywnie, trafił do Neapolu. Po następnych 3 sezonach przeszedł do AC MIlanu, by ostatnie pół sezonu spędzić w Aston Villi. Pepe Reina w kampanii 2019/2020 wystąpił w 13 meczach, w których wpuścił 21 bramek i zachował 2 czyste konta. "Transfermarkt" wycenia golkipera na 650 tysięcy euro.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Michał Nadrowski

Źródło:

Fabrizio Romano


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI