TRANSFERY

Oficjalnie: Alexandre Pato opuścił Sao Paulo


22 SIERPNIA 2020, 21:33


ALEXANDRE PATO
SAO PAULO FC
INTERNACIONAL
AC MILAN
SERIE A
BRAZYLIA
TRANSFERY30-latek jest teraz wolnym zawodnikiem do wzięcia za darmo.

Jak poinformował portal "Time 24", a przede wszystkim sam zawodnik na swoim koncie twitterowym, postanowił on rozwiązać pierwotnie obowiązujący do 2022 roku kontrakt z brazylijskim zespołem. Do ojczyzny wrócił on w 2019 roku, po tym, jak za darmo odszedł z chińskiego Tianjin Tianhai Jak zapewne większość kibiców pamięta, swego czasu napastnik był gwiazdą światowego formatu i szokował swoimi popisami, takimi jak choćby przejście obrony FC Barcelony w Lidze Mistrzów w ciągu kilkunastu sekund.

Jednak po pewnym czasie niespodziewanie złapał wyraźną zniżkę formy i nie potrafił odbudować się, przez co zaczęła się jego podróż  po różnych ekipach. W ciągu swojej przygody, poza wspomnianymi już teamami, przywdziewał trykoty rodzimych Internacionalu (do którego teraz swoją drogą ma się przenieść) oraz Corinthians, hiszpańskiego Villarealu, londyńskiej Chelsea czy włoskiego AC Milanu, gdzie spędził owocne lata.

Alexandre Pato przez czas pobytu w Sao Paulo wystąpił w 35 spotkaniach, w których strzelił 9 bramek. Portal "Transfermarkt" wycenia niespełna 31-letniego piłkarza na 4,8 miliona euro.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Michał Nadrowski

Źródło:

Time 24


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI