TRANSFERY

Oficjalnie: Mateusz Lipp piłkarzem Schalke 04 Gelsenkirchen


18 SIERPNIA 2020, 11:43


MATEUSZ LIPP
FC SCHALKE 04 GELSENKIRCHEN
RUCH CHORZÓW
NIEMCY
POLSKA
TRANSFERYTransfer Mateusza Lippa do niemieckiego Schalke 04 został sfinalizowany. 16-letni obrońca związał się z klubem z Gelsenkirchen 3-letnim kontraktem.

Utalentowanym obrońcą Ruchu od dawna interesowały się kluby niemieckie, ale także angielskie i włoskie. Ostatecznie Ruch Chorzów oraz sam zawodnik doszli do porozumienia z Schalke 04 Gelsenkirchen, siedmiokrotnym mistrzem Niemiec. Młodzieniec początkowo zapewne trafi do juniorów drużyny z Zagłębia Ruhry.

– Mateusz to kolejny wychowanek akademii piłkarskiej Ruchu, który wyjeżdża na zachód rozwijać swój talent. Obecnie nie jesteśmy jeszcze w stanie konkurować z takimi firmami jak Schalke, czy w ubiegłym roku Leeds United, do którego trafił Mateusz Bogusz. Kontrakt Lippa z Ruchem wygasał z końcem tego roku, dlatego była to ostatnia szansa, by z jego transferu uzyskać dla klubu jakieś profity. Życzymy Mateuszowi dalszego rozwoju piłkarskich umiejętności i wielkiej kariery. Jestem pewien, że wkrótce będzie głośno o naszych kolejnych wychowankach, bo talentów przy Cichej nigdy nie brakowało – mówi prezes Ruchu, Seweryn Siemianowski.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

👇👇👇 👤 Mateusz Lipp 🔁 Ruch Chorzów - Schalke 💶 nie ujawniono #mateuszlipp #schalke #ruchchorzow 👀 Obserwuj: @nowinki_transferowe

Post udostępniony przez Nowinki transferowe (@nowinki_transferowe)

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Redakcja

Źródło:

ruchchorzow.com.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI